تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی/ تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان و واردکنندگان
تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی/ تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان و واردکنندگان

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ارز مورد نیاز تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد اولیه و کالاهای اساسی با قیمت ۴۲۰۰ تومان از سوی دولت تأمین می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان، با اشاره به گشایش ۵٫۴ میلیارد دلار خط اعتباری از سوی دولت با قیمت ۴۲۰۰ تومان برای واردات مواد اولیه و ۳۷۰۰ تومان برای کالاهای اساسی، اظهار داشت: این اقدام به معنی است است که نباید شاهد هیچ‌گونه افزایش غیرمنطقی در قیمت کالاهای اساسی به بهانه نوسانات نرخ ارز در بازار آزاد باشیم.

وی با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد اولیه و کالاهای اساسی باید با ثبت سفارش از طریق سامانه نیما، از این فرصت استفاده کنند، افزود: مشکلات احتمالی در این راستا باید شناسایی و از طریق مراجع مربوط نسبت به حل آنها اقدام شود.

خدابخش خاطرنشان کرد: اتحادیه‌های تولیدی و صنفی باید درخصوص تأمین ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی توجیه شوند تا بتوانیم به اندازه سهم استان از این فرصت استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه وظیفه اصلی دولت، مدیریت شرایط جدید و برخورد با تخلفات و سودجویی‌هاست، گفت: لازم است دستگاه‌های مسئول با افزایش اکیپ‌های بازرسی و نظارت، نسبت به کنترل قیمت و کیفیت کالاهای اساسی در بازار اقدام و با متخلفان برخورد کنند.

وی افزود: نظارت بر کیفیت مواد غذایی به دلیل اینکه با سلامت مردم در ارتباط است باید جدی‌تر گرفته شود و به هیچ عنوان اجازه عرضه مواد غذایی فاسد در بازار داده نشود.

خدابخش همچنین با بیان اینکه خوشبختانه عرضه کالاهای اساسی در استان وضعیت مطلوبی دارد، گفت: افزایش غیرمنطقی در قیمت کالاها در بازارهای استان مشاهده نشده و برخی مشکلات احتمالی نیز باید توسط مدیران دستگاه‌های مسئول مدیریت شود.

انتهای پیام/