تفکر و گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه حاکم شده است
تفکر و گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه حاکم شده است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: مدیریت جهادی حاکم بر دوران هشت سال دفاع مقدس رمز مقابله با توطئه‌های دشمنان در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امروز در جمع نیروهای مسلح مستقر در تبریز با تبریک فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: این حماسه تاریخی تنها با وحدت نیروهای مسلح و روحیه جهاد و شهادت حاصل شد.

وی با بیان این‌که بیرون راندن متجاوزین رژیم بعث عراق نمونه‌ای و کامل و اصیل از فرهنگ شهادت طلبی میان مردم ولایت مدار ایران است، تصریح کرد: اگر ملت ایران توانستند با دستانی خالی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کنند، تنها به برکت تأسی از فرهنگ جهاد و شهادت بوده است.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که مدیریت جهادی حاکم بر دوران هشت سال دفاع مقدس رمز مقابله با توطئه‌های دشمنان در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است، خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که تفکر جهادی و بسیجی بازیگر اصلی میدان تحولات منطقه غرب آسیا شده است.

آل هاشم با تأکید بر این‌که تحولات منطقه، ابعاد مختلف کارآمدی و سیاست راهبردی انقلاب اسلامی در عرصه های سیاسی، فرهنگی و دفاعی را نشان می دهد، افزود: در شرایطی که جریان ارتجاع همواره به دنبال صلح با رژیم غاصب صهیونیستی بوده است، امروز انقلاب اسلامی مسیر مبارزه و پایداری را انتخاب ترویج داده است.

نماینده ولی فقیه در آذبایجان‌شرقی خواستار ترویج تفکر بسیجی و گفتمان مقاومت برای مقابله با دشمنان مشترک جهان اسلام شد و خاطرنشان کرد: شکی نیست؛ ایستادگی و مقاومت عاملی اصلی هراس و عقب نشینی دشمنان اسلام است، هر گاه عقب‌‍نشینی کرده‌ایم، دشمنان جری‌تر شده اند.

وی با بیان این‌که فرهنگ ایثار و شهادت طلبی جوانان عراقی، لبنانی، سوری، افغانی و یمنی خشم و هراس آمریکا، رژیم صهیونیستی، حامیان غربی و عربی دشمنان اسلام را به دنبال داشته است، گفت: الگوگیری از انقلاب اسلامی است که باعث شده ابتکار عمل در این کشورها به دست محور مقاومت بیافتد.

انتهای پیام/