اقدام سازمان تامین اجتماعی در کسر درصدی از قرارداد هنرمندان ناعادلانه است/ تشکیل کارگروهی برای بازنگری قانون
اقدام سازمان تامین اجتماعی در کسر درصدی از قرارداد هنرمندان ناعادلانه است/ تشکیل کارگروهی برای بازنگری قانون

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، اقدام سازمان تامین اجتماعی در کسر درصدی از قرارداد هنرمندان را ناعادلانه خواند و از تشکیل کارگروهی برای بازنگری در قانون تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سلمان خدادادی اقدام سازمان تامین اجتماعی مبنی بر کسر ۱۶ تا ۴۰ درصد از قراردادهای هنرمندان را غیرعادلانه خواند و گفت: اگرچه این اقدام سازمان تامین اجتماعی خلاف قانون نیست و تمامی سازمان‌ها موظف هستند درصدی از قراردادهای خود را به تامین اجتماعی دهند اما دلیل داشتن چنین حق و مجوزی را باید در کم کاری نهاد قانونگذاری جویا شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه داد: متاسفانه لوایح متعدد در دوره‌های مختلف به مجلس ارائه شده اما به دلیل عدم شناخت، بندهایی به تصویب رسیده‌اند که در نهایت به ضرر مردم تمام شده است؛ درواقع باید گفت سازمان تامین اجتماعی مصوبه مجلس را دارد  و طبق آن به این سازمان مجوز داده شده وارد هر قراردادی شده و طلب سهم کند.

وی با بیان اینکه درصد دریافتی سازمان تامین اجتماعی نسبت به کم و کیف و به نوع پروژه و پول جا به جا شده متفاوت است، اظهارکرد: درواقع میزان پولی که تامین اجتماعی طلب می‌کند در حوزه فرهنگ و هنر با حوزه ساخت و ساز شهری تفاوت دارد.

خدادادی گرفتن سهم در هر قراردادی را توسط سازمان تامین اجتماعی ظلم به مردم خواند و افزود: کارگروهی در کمیسیون اجتماعی با هدف بازنگری در قانون تامین اجتماعی تشکیل شده است که باید فعالیت قوی‌تری داشته باشد و اصلاحیه‌هایی به این قانون بزنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه تامین اجتماعی بیشتر مواقع خدمات، آن هم در کارهای هنری و فرهنگی ارائه نمی‌دهد، تاکید کرد: چرا باید تامین اجتماعی در قراردادهایی که هیچ نوع خدماتی ارائه نمی‌کند سهم دریافت کند؟

انتهای پیام/