تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم به معنای پذیرش FATF نیست
تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم به معنای پذیرش FATF نیست

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم به معنای پذیرش FATF نیست، بلکه این لایحه جزء متمم‌های FATF است.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی در خصوص لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، اظهار داشت: تصویب این لایحه الحاق به معنای پذیرش FATF نیست، بلکه لایحه به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم جزء متمم‌هایی است که در کنار FATF قرار می‌گیرد و مکمل آن است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید توجه داشته باشیم که قرار است در هفته‌های آینده تحریم‌هایی علیه ایران ایجاد شود، اگر تکلیف لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم را روشن نکنیم، تا حدودی وضعیت بحرانی می‌شود.

وی با بیان اینکه لازم است به گونه‌ای رفتار کنیم که اتهام حمایت از تروریسم از کشور دور شود، افزود: روند دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل این موضوع را ثابت کرده که طرفدار صلح، امنیت و آرامش هستیم و روابط دیپلماتیک کشور نیز بر این موضوع صحه گذارده است.

ساعی ادامه داد: برخی از معاهدات بین‌المللی و کنوانسیون‌ها هستند که عدم پیوستن به آن‌ها سبب می شود که انگشت اتهام به سمت کشور نشانه رود، این در حالی است که تنها ۵ کشور به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم نپیوسته‌اند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با جایگاهی که در مبارزه با تروریسم دارد، باید در بسیاری از عرصه‌های مبارزه با فعالیت‌های تروریستی شویم، پیش قدم باشد، گفت: البته پذیرش این کنوانسیون‌ها باید با آگاهی و شفافیت باشد.

وی افزود: تیم دیپلماسی ایران در زمینه پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، تلاش می‌کند و با استعانت از منویات مقام معظم رهبری به خوبی در عرصه بین‌المللی حرکت می‌کند، تصمیم گیری در این زمینه در سطح کلان انجام می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نگرانی در زمینه لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم وجود ندارد، زیرا تیم دیپلماسی در این زمینه فعال است و باید این تهمت ها را از ایران دور کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواردی در این کنوانسیون قید شده که با هوشیاری کامل توسط وزارت خارجه و شوراعالی امنیت ملی رصد می‌شود و مسئولان تلاش می کنند تا ۳ اصل عزت، حکمت و مصلحت رعایت شود، گفت: مجلس نیز در این زمینه جلسات کارشناسی دارد تا مانع از آن شود که پیوستن به این کنوانسیون، ایران را محدود کند، زیرا ایران مدافع کشورهایی هست که برای احقاق حق خود تلاش می‌کنند و نباید دست و پای ایران بسته شود و قدرت ایران در منطقه تضعیف شود.

انتهای پیام/