سومین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با موفقیت انجام شد
سومین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با موفقیت انجام شد

مدیر روابط عمومی مرکزآموشی درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: سومین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز همزمان با هفته اهدای اعضو با موفقیت انجام شد و وضعیت عمومی پیوند گیرنده پایدار است.

به گزارش عصرتبریز، خسرو آقاپور اظهار کرد: جوان ۲۳ ساله‌ای که در اثر حادثه ترافیکی دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده در مجموع چهار ارگان اساسی وی به چهار بیمار منتظر، حیات دوباره بخشید.

وی ادامه داد: این اهداء به چهار نفر از بیمارن هموطن که ماه‌ها منتظر پیوند عضو بودند زندگی دوباره بخشید و کبد اهدایی وی منجر به انجام موفقیت آمیز سومین پیوند کبد در تبریز شد.

آقاپور ادامه داد: علاوه بر این کلیه‌های وی نیز به خانم ۲۶ ساله و آقای ۳۹ ساله اهل ارومیه در این مرکز با موفقیت پیوند زده شد.

مدیر روابط عمومی مرکز امام رضا (ع) تبریز در خصوص پیوند قلب فرد اهداء کننده گفت: به دلیل اینکه مرکز تخصصی قلب تبریز بیمارستان شهید مدنی می باشد از این رو قلب وی به این مرکز منتقل شد.

همچنین رضا موثقی، متخصص بیهوشی و رئیس تیم بیهوشی مرکز امام رضا (ع) در این خصوص گفت: به دلیل اینکه بیماران منتظر پیوند کلیه از نظر دفع سموم موود در بدن دچار مشکل بوده باید پایش و مراقبت مناسب قبل از عمل انجام گیرد.

وی ادامه داد: به دلیل پر خطر بودن، وضعیت بیمار گیرنده عضو توسط متخصصین بیهوشی به صورت لحظه به لحظه قبل و حین و بعد از عمل تحت مراقبت شدید می‌باشد.

این متخصص بیهوشی ودانشیار دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: کنترل آب الکترولیت یکی از اقدامات اساسی متخصص بیهوشی در حین عمل می باشد از این رو تمام اقدامات پیشگیرانه و کنترلی را به مورد اجرا می گذاریم.

انتهای پیام/