فرماندار تبریز: شرایط فعالیت علاقه‌مندان به احیای دریاچه ارومیه فراهم شود

دسته: آذربایجان شرقی , ایران , ویژه
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۴

عصر تبریز: فرماندار تبریز گفت: باید فضا را برای گروه‌های تخصصی و علاقمند به موضوع احیای دریاچه ارومیه باز کنیم و اجازه دهیم موضوع در محافل، علمی، سیاسی و فرهنگی مطرح شود.

رحیم شهرتی‌فر پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: دستگاه‌های دولتی هم وظایف خود را در ارتباط با احیای دریاچه بعضا به طور کامل و گاهی ناقص انجام داده‌اند و حتی برخی از اقدامات همین دستگاه‌ها نتیجه عکس داشته است.

وی افزود: اگر این جلسات را هر هفته هم برگزار کنیم مسئله را به بطن جامعه نمی‌توانیم ببریم بلکه لازمه کار این است که خود مردم را با موضوع درگیر کنیم و در سیاستگذاری‌های کلان اجازه دهیم مردم در رابطه با موضوع فکر و ابراز نظر کنند.

شهرتی‌فر تصریح کرد: اگر می‌خواهیم مسئله به صورت فرهنگی مطرح شود باید صاحبنظران خارج از حیطه دولتی آزادانه در مورد موضوع اظهارنظر و از عملکرد ما انتقاد کنند تا کم کم این انتقادها موضوع را به بطن جامعه ببرد و در مقابل ما هم از بهره‌برداران انتقاد کنیم.

فرماندار تبریز خاطرنشان کرد: ما در گذشته به جای اینکه سطح بهره‌برداری را افزایش دهیم سطح زیر کشت را بالا برده‌ایم و به جای استفاده از روش‌های نوین آبیاری سطح باغات را توسعه داده‌ایم.

این مسئول تاکید کرد: باید فضا را برای گروه‌های تخصصی و علاقمند به موضوع احیای دریاچه ارومیه باز کنیم و اجازه دهیم موضوع در محافل، علمی، سیاسی و فرهنگی مطرح شود.

وی گفت: بحران دریاچه ارومیه یک مشکل ملی است و نباید چنین تلقی شود که اگر کسی در مورد دریاچه صحبت می‌کند علیه نظام اقدامی کرده است.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل