نهادهای فرهنگی دستاوردهای انقلاب را از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم برسانند
نهادهای فرهنگی دستاوردهای انقلاب را از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم برسانند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: نهادهای فرهنگی باید از طریق رسانه ها و حوزه های مختلف هنری دستاوردهای بسیار مهم انقلاب اسلامی را با بیان شیوا و شفاف به اطلاع عموم مردم برسانند.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در اولین نشست ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی، افزود: دشمنان اسلام و انقلاب که از همان بدو پیروزی انقلاب اسلامی انواع توطئه ها و دسیسه ها را علیه نظام اسلامی تدارک دیدند و هرگز دست از دشمنی با مردم ایران نکشیدند، در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب این توطئه ها و فتنه های خود را چند برابر خواهند کرد.

وی اظهار کرد: به همین دلیل باید تمامی تلاش ها معطوف به مردمی شدن جشن ها و برنامه های مختلف باشد که در این زمینه می توان از طریق مساجد و تشکل های مردم نهاد وارد عرصه شد و نقش اصلی را همچون سال های نخستین انقلاب به آنها داد.

آل‌هاشم، خروج آمریکا از برجام را نمونه ای آشکار از مقابله دشمنان انقلاب و نظام در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب برشمرد و با اشاره به دستاوردهای بسیار گران سنگ و مهم انقلاب در طول این سال ها، خواستار برنامه ریزی مدون دستگاه های اجرایی برای تبیین و تشریح این دستارودها در قالب برگزاری نمایشگاه های عملکرد دایمی و جشنواره های مختلف شد.

وی پیشنهاد کرد، هر یک از دستگاه ها و سازمان های اجرایی ۴۰ برنامه برجسته برای خود تعریف کرده و در طول سال نسبت به برگزاری باشکوه آنها اهتمام داشته باشند، چون برخلاف سال های گذشته دهه فجر امسال تنها منحصر به ۱۰ روز نخواهد شد.

آل هاشم با اشاره به دستاوردهای بسیار مهم انقلاب اسلامی در بخش های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فناوری، تولید و صنعت، بیان دقیق و ارایه هنرمندانه این دستاوردها را بسیار حائز اهمیت دانست و یادآور شد: نهادهای فرهنگی باید از طریق رسانه ها و حوزه های مختلف هنری این دستاوردها را با بیان شیوا و شفاف به اطلاع عموم مردم برسانند.

وی هدف اصلی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نشان دادن خدمات این سال ها اعلام و اظهار کرد: کارگروه های فعال در این ستاد همچون موتور محرکه ستاد هستند که باید از هم اکنون با تعیین مسئولان مربوطه نسبت به برنامه ریزی و تدارک مقدمات کار، فعالانه وارد عرصه شوند.

انتهای پیام/