بازگشت دو بره قوچ و میش ارمنی به طبیعت در اسکو
بازگشت دو بره قوچ و میش ارمنی به طبیعت در اسکو

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو گفت: دو بره قوچ و میش ارمنی تازه متولد شده در شهرستان اسکو که از زادگاه خود دور شده بودند به آغوش طبیعت بازگشتند.

به گزارش عصرتبریز، رضا نصوحی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شروع فصل زاد و ولد حیوانات وحشی در منطقه حفاظت شده سهند به خصوص قوچ و میش ارمنی ، بره های این نوع گونه های جانوری در روزهای اول تولد بسیار آسیب پذیر بوده و ممکن است توسط برخی اشخاص وگردشگران به صورت ناآگاهانه از محل طبیعی خود دور شده و از بین بروند.

وی افزود: در روزهای اخیر برخی هموطنان برای تفریح و جمع آوری سبزیجات و گیاهان دارویی به مراتع دامنه های سهند در منطقه حفاظت شده سهند رفته و با مشاهده بره های تازه متولد شده و ناتوان که قادر به حفظ خود نمی باشند به صورت ناآگاهانه آنها را با خود به شهرها آورده اند که این مسئله موجب می شود بازگشت آنها به طبیعت و گله خود به دشواری انجام شود.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان اسکو گفت: در روزهای اخیر ۵ راس بره قوچ و میش ارمنی که زادگاه اصلی آن منطقه حفاظت شده سهند است به دامن طبیعت بازگردانده شده‌اند.

منطقه حفاظت شده سهند ۶۵ هزار هکتار وسعت دارد که دارای تنوع بالایی در گونه های جانوری شاخص همچون قوچ و میش ارمنی ، خرس قهوه ای ، پلنگ ، گربه وحشی پالاس ، گرگ ، شغال و سمور است.

انتهای پیام/