افزایش قیمت برخی کالاها بی‌دلیل است/ مدیران اوضاع را مدیریت کنند
افزایش قیمت برخی کالاها بی‌دلیل است/ مدیران اوضاع را مدیریت کنند

استاندار آذربایجان شرقی افزایش برخی کالاها را بی‌دلیل دانست و آن‌ را یک دوره گذار معرفی کرد.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی اعلام کرد: پس از خروج آمریکا از برجام با شرایط متفاوت اقتصادی روبه‌رو هستیم و با پیامدهای اقتصادی مواجه خواهیم بود.

وی خطاب به مدیران استان تاکید کرد: وظیفه یک مدیر در شرایط کنونی این است که با تدبیر، اندیشه، چاره‌سازی و پیش‌بینی آینده، اوضاع را کنترل کند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: افزایش قیمت برخی کالاها درحال حاضر بی‌دلیل است و باید تلاش کنیم اوضاع را مدیریت کنیم زیرا ارز برای کالاهای اساسی با قیمت ۳هزار و ۷۰۰تومان در دسترس است.

وی تشریح کرد: ۱.۵میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، ۲.۲ میلیارد دلار برای کالاهای مصرفی، ۱۱.۶ میلیارد دلار برای کالاهای واسطه‌ای، ۳.۵میلیارد دلار برای ماشین‌آلات و ۸۵۰میلیون تومان در سطح کشور ارز ثبت سفارش شده است که البته هنوز به صورت کامل تخصیص نیافته‌اند.

خدابخش اوضاع فعلی اقتصادی را دوران گذار عنوان کرد و گفت: مدیران باید شرایط را کنترل کنند. پیش‌بینی آینده و تصمیم‌سازی از مهم‌ترین وظایف کنونی مدیران است.

وی همچنین از اجرای طرح جدیدی به نام میز خدمت در ادارات خبر داد و تصریح کرد: در راستای سالم‌سازی وظایف اداری، بجای اینکه مراجعان از این بخش به آن بخش مراجعه کنند، قادر خواهند بود در میز خدمت کارهای خود را انجام دهند.

خدابخش همچنین درباره آمار اشتغال در سال گذشته گفت: سال گذشته در استان ۲۶هزار و ۵۵۰ نفر اشتغال ایجاد شد و این آمار براساس اعلام اداره کار و تامین اجتماعی است که بیمه به این تعداد اختصاص یافته است.

وی تشریح کرد: ۲۲۵واحد جدید تولیدی سال گذشته با ۶۲۰میلیارد تومان احداث شدند که ایجاد ۳هزار اشتغال را در پی داشت.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: ۲۶۸ واحد تولیدی با ۷۳۵ میلیارد تومان اعتبار نیز توانست در سال گذشته زمینه اشتغال ۲هزار و ۸۵۰ نفر را فراهم کند.

خدابخش همچنین خاطرنشان کرد: در ادارات به هیچ وجه اشتغال نداریم اما متاسفانه جوانان نیز اشتیاقی به اشتغال در کارخانجات ندارند. افرادی که در طرح کارورزی ثبت نام کرده‌اند، زمانی که می‌شنوند قرار است به یک کارخانه معرفی شوند، پا پس می‌کشند. باید فرهنگ اشتغال در کارخانجات در جامعه ایجاد شود.

انتهای پیام/