شرایط وام بانکی تولیدکنندگان نباید اخذ تسهیلات را غیرممکن کند
شرایط وام بانکی تولیدکنندگان نباید اخذ تسهیلات را غیرممکن کند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از روند دشوار ارائه تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان و کارآفرینان انتقاد کرد.

به گزارش عصرتبریز، زهرا ساعی درباره وضعیت ارائه تسهیلات بانکی گفت: مشکلات قابل توجهی در نظام بانکی به خصوص در زمینه ارائه تسهیلات بانکی وجود دارد که البته در جلسه مجلس مسائل بانکی با حضور رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تولیدکنندگان و کارآفرینان نیز با مشکلاتی در زمینه اخذ وام بانکی روبرو هستند و باید پذیرفت در مجموع روند دریافت تسهیلات بانکی دشوار است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در کشورهای پیشرفته کارآفرینان و تولیدکنندگان در کمترین زمان تسهیلات بانکی مورد نیاز خود را دریافت می کنند که بطور طبیعی این موضوع روی رونق کسب و کار تاثیر دارد.

ساعی با تاکید بر لزوم اجرای مصوبه مجلس در زمینه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام، ادامه داد: بخشی از متقاضیان اشتغال می توانند با دریافت وام های کارآفرینی اقدام به فعالیت در بخش تولید کنند بنابراین باید از اشخاصی که طرح و ایده مطلوبی دارند حمایت شود.

وی با تاکید بر لزوم ارائه مشوق به کارآفرینان تصریح کرد: یکی از مشکلات متقاضیان وام بانکی، معرفی ضامن به بانک است یا اینکه نرخ سود وام ها یا جریمه دیرکرد بانکی بالا بوده به نحوی که شرایط دشوار باعث می شود انگیزه برای دریافت وام وجود نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بدیهی است که بانک ها در پرداخت وام، وثیقه و تضامین اخذ می کنند اما نباید شرایط به نحوی تعیین شود که دریافت وام غیرممکن شود.

انتهای پیام/