چشم‌انتظاری ۵۸۳ زندانی جرایم غیرعمد/ بیش از پنجاه میلیارد تومان بدهی محکومین مالی و غیرعمد استان
چشم‌انتظاری ۵۸۳ زندانی جرایم غیرعمد/ بیش از پنجاه میلیارد تومان بدهی محکومین مالی و غیرعمد استان

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۵۸۳ نفر از محکومین مالی و جرایم غیرعمد با بیش از پنجاه میلیارد تومان، چشم‌انتظار کمک مالی و دستگیری خیرین و مردم عزیز هستند.

به گزارش خبرنگار عصر، حکمتعلی مظفری شامگاه پنج‌شنبه در مراسم جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در تبریز اظهار کرد: سال گذشته در مراسم گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، در مجموع حدود چهار میلیارد تومان کمک اعم از نقدی و تعهد جمع‌آوری شد که بخشی از تهعدات اجرایی شده و بخشی دیگر هنوز به مرحله‌ی اجرا درنیامده است.

وی افزود: سال گذشته ۳۶۸ نفر با کمک خیرین و با بدهی حدود ۳۳ میلیارد تومان آزاد شدند. پنج میلیارد و ۳۵۹ میلیون تومان از این میزان با گذشت شکات، ۱۷ و نیم میلیارد از طریق اعسار و تقسیط از طریق دادگاه و قضات محترم، ۴۰۰ میلیون از راه آورده مددجویان و ‌خود زندانیان، شش میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان از طریق تسهیلات و سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک ستاد دیه بوده است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: ۱۳ نفر از کل کسانی که آزاد شدند، خانم و ۳۵۵ نفر آقایان بودند که همگی به‌علت ارتکاب جرایم غیرعمد در زندان نگهداری می‌شدند.

وی ابراز کرد: بیش از ۵۸۳ نفر از محکومین مالی و جرایم غیرعمد با بیش از پنجاه میلیارد تومان، چشم‌انتظار کمک مالی و دستگیری خیرین و مردم عزیز هستند که امیدواریم با نیت خیر و قلوب پاک خیرین بزرگوار و همه مردم ان شا الله بخش عمده‌ای از این زندانیان آزاد شوند.

مظفری با بیان این‌که این کمک ها و تسهیلات مخصوص کسانی است که مرتکب جرم عمدی نشده‌اند، توضیح داد: این تسهیلات مختص به جرایم غیرعمد از جمله تصادفات، حوادث کارگاهی و کسانی است که به لحاظ مشکلات روزمره اقتصادی، از پس پرداخت بدهی هایشان برنیامده و به همین علت مدت ها در زندان به‌سر می‌برند.

وی با بیان این‌که کمک به نیازمندان جزو آموزه ‌ها و سیره بزرگان دین اسلام است، تصریح کرد: عدالت اجتماعی لازم و مقررات ما لازم‌الاتباع است و به تبع آن قوانین نیز باید محترم شمرده شوند. بالاخره گاهی انسان ها دچار غفلت می‌شوند و یا شرایط طرف را واردار به قراگیری در یک موقعیت نادرست می‌کند و در این میان رسالت ستاد دیه کشور کمک به افرادی‌ست که ناخواسته دچار مشکلاتی شده‌اند.

انتهای پیام/