سفره‎ای به برکت دریا و به وسعت قلبهای سبز +عکس
سفره‎ای به برکت دریا و به وسعت قلبهای سبز +عکس

نام و یاد کریم اهل بیت (ع) و حمایت و تکریم همنوعان محروم جامعه، خیرین و معتمدین شهر را مشتاق به مشارکت در برگزاری مراسم افطاری امسال جمعیت خیریه قلبهای سبز کرد و همزمان با میلاد مسرور آن امام بزرگوار، شیعیان آن حضرت را مهمان خوان کرم گسترده امام مجتبی (ع) کردند.

به گزارش عصرتبریز، چند روزی می شد که در تکاپو بودند. هر چه که در چنته داشتند، گذاشتند تا امسال نیز سفره ای رنگین تر از سالهای گذشته داشته باشند. سفره ای که میهمانانشان، ولی نعمت مجموعه ای هستند که نزدیک به دو دهه افتخار خدمت به همنوعان خود را دارد. سفره ای آسمانی و به برکت دریا و بزرگی قلبهای سبزشان گسترانیده بودند تا بار دیگر عهد همنوع نوازی خویش را به جای آورند.

نام و یاد کریم اهل بیت (ع) و  حمایت و تکریم همنوعان محروم جامعه، خیرین و معتمدین شهر را مشتاق به مشارکت در برگزاری مراسم افطاری امسال جمعیت خیریه قلبهای سبز کرد و همزمان با میلاد مسرور آن امام بزرگوار، شیعیان آن حضرت را مهمان خوان کرم گسترده امام مجتبی (ع) کردند.

سالهای گذشته، خانواده های کودکان بازمانده از تحصیل و کودکان مبتلا به سرطان افتخار میزبانی را به مجموعه قلبهای سبز داده بودند، اما امسال لیست مدعوین به مراسم افطاری اسامی تازه ای به خود می دید. کادر درمانی بخش خون بیمارستان کودکان تبریز، مؤسسه های خیریه همسو در زمینه زنان آسیب پذیر، زنان و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و قشر بی بضاعت جامعه و بیماری های خاص …، زینت مجلس افطاری امسال بودند.

یاد سخنان پدر معنوی جمعیت خیریه قلبهای سبز، مرحوم دکتر محمد حسین مبین افتادم که درباره مجتمع باباباغی می گفت «از وقتی کارمان را در این مجتمع شروع کردیم، هر سال بر مدعوین و خیران شهر تبریز که تمایل به حضور در آن مجتمع را داشتند، افزوده می شد، تا جایی که ظهر تاسوعای حسینی ۳ هزار نفر به نماز جماعت می ایستادند.»

همین تفکر را ایشان و همراهانشان در جمعیت خیریه قلبهای سبز پیاده کردند و هر سال، بر تعداد خیرین و معتمدین به جمعیت افزوده شد. این امر میسر نمی شود مگر به پشتوانه اعتماد مردمی به این مؤسسه غیر دولتی و پشتکار عوامل اجرایی آن در پاسخ به آن اعتماد، که در برنامه های مختلف این مؤسسه نمود پیدا می کند.

۷۰۰ نفر از اقشار مختلف جامعه مهمان سفره افطاری مجموعه ای بودند که تنها سرمایه اش اعتماد عمومی به آن است. سفره ای سرشار از مهربانی و عطوفت که طبیب و بیمار، دارا و ندار، کارگر و مهندس و… بر سر آن نشسته و گوش دل به نوای همدلی و نوع دوستی بانیان آن می سپارند.

جمعیت خیریه قلبهای سبز، نخستین مؤسسه خیریه تخصصی با اهداف آموزشی و تحصیلی در سطح شهر تبریز است که از ابتدای تأسیس، دغدغه آموزش کودکان بازمانده از تحصیل را داشته است و تا به امروز موفق شده در اکثر مدارس محروم شهر حضور یافته و حمایت های مادی و معنوی خود اعم از تأمین شهریه ثبت نام، لباس، کتاب و نوشت افزار و کلاسهای تقویتی را، نثار کودکانی بکند که به هر علتی از تحصیل باز مانده اند. ثمره این تلاش قبولی دانش آموزان تحت حمایت این مجموعه در کاربردی ترین رشته ها در دانشگاه های دولتی و آزاد بوده است.

همچنین این جمعیت با تلاش و رایزتی مستمر توانسته از سال ۸۹، به عنوان یاور محک در شمال غرب کشور، توفیق خدمت به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنها را نیز داشته باشد. پرداخت هزینه های درمانی، راه اندازی اتاق بازی، دیدار هفتگی و پخش میان وعده های غذایی، تجهیز بخش خون بیمارستان کودکان تبریز، برگزاری چندین نمایشگاه نقاشی کودکان مبتلا به سرطان، حمایت از بیماران فرا استانی و حتی اتباع کشورهای همسایه، اهم فعالیت های این مجموعه در حوزه کودکان به سرطان است که ثمره این فعالیت ها نیز برگزاری جشن قطع درمان برای کودکانی است که با همت اعضای داوطلب جمعیت بر غول سرطان پیروز می شوند.

این فعالیت ها دست در دست هم دادند تا امروز بر یاوران و معتمدین این مجموعه خیر که اکثریت اعضای آن را جوانان بی ادعا و گمنام شهر تشکیل داده اند، افزوده شود؛ به طوری که اعتماد مجموعه های مختلف استانی و کشوری را جلب کرده و همگام خود ساخته است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : جهانبخش احمدیان