خدابخش: پس از تذکر کتبی دوم باید از استان بروید
خدابخش: پس از تذکر کتبی دوم باید از استان بروید

استاندار آذربایجان‌شرقی با انتقاد از عدم حضور برخی از مدیران و معرفی نماینده در جلسات گفت: یک بار تذکر می‌نویسیم و در بار دوم باید از استان بروند چراکه حوصله حضور در جلسات و مدیریت موضوعات را ندارند.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش ظهر امروز در جلسه شورای اشتغال آذربایجان شرقی با انتقاد از عدم حضور برخی از مدیران و معرفی نماینده در این جلسه اظهار داشت: یک بار تذکر می‌نویسیم و در بار دوم باید از استان بروند چراکه حوصله حضور در جلسات و مدیریت موضوعات را ندارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیران به همراه متقاضیان تسهیلاتی که پرداخت آن در کارگروه به تصویب رسیده، در بانک‌ها حضور یابند و دلیل عدم پرداخت را بیابیم، افزود: باید از سهمیه تسهیلات رونق تولید و بهین‌یاب به نحو احسن استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور تا آخر تیر ماه به وزرات کار برای جذب تسهیلات اشتغال سال ۹۶ مهلت داده است، گفت: در صورت عدم پرداخت، این ارقام عودت داده شده و فرصت از دست می‌رود.

وی تعداد طرح‌های ثبت نامی در سامانه را ۲۳۵۸ طرح عنوان کرد و ابراز داشت: از این تعداد ۱۰۲۴ طرح بررسی شده و به بانک‌ها معرفی شده اند اما تنها ۹ طرح عقد قرارداد و پرداخت صورت گرفته که رقم بسیار پایینی است.

خدابخش با بیان اینکه بخش کشاورزی اگر از این تسهیلات جدا شوند، سهم رقم بخش صنعت بسیار پایین است تصریح کرد: باید در یک و نیم ماه آینده جذب تسهیلات را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر این نکته که چرا متقاضیان بعد از معرفی کمیته فنی به بانک‌ها انصراف می‌دهند، مورد بررسی قرار گیرد خاطرنشان کرد: باید برخی موضوعات حوزه پرداخت تسهیلات آسیب‌شناسی شود تا موانع پیش روی عدم تحقق پرداخت برطرف شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تصویب ۲ مصوبه برای کاهش موانع پرداخت‌ها گفت: بانک‌ها بدون محدودیت به تمامی رسته‌ها وام پرداخت کنند، ضمن اینکه اگر واحدهایی هم قبلا از وام طرح‌هایی مانند رونق تولید و… استفاده کرده‌اند، برای توسعه واحد تولیدی خود هم بدون محدودیت وام دریافت کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم