بهره‎مندی ۱۶۹۲ مددجو از آموزش‎های رایگان فنی و حرفه‎ای در سال جاری
بهره‎مندی ۱۶۹۲ مددجو از آموزش‎های رایگان فنی و حرفه‎ای در سال جاری

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان‎شرقی گفت: هزار و ۶۹۲ مددجوی تحت حمایت این نهاد در سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

به گزارش عصرتبریز، یونس فاتح در ارائه گزارشی از آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی، گفت: هزار و ۶۹۲ مددجوی تحت حمایت این نهاد در سال جاری از آموزش های رایگان فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه ۵۵۶ نفر از این مددجویان در مناطق محروم استان آذربایجان شرقی سکونت دارند، افزود: کسب مهارت های فنی و حرفه ای باعث می شود فرصت های شغلی جدید برای مددجویان ساکن در مناطق محروم و روستاها ایجاد شود و این مددجویان به شهرها مهاجرت نکنند.

فاتح با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای برگزار شده برای مددجویان در سرفصل مهارت آموزی، پایدار سازی توسعه، کارآفرینی و حرفه آموزی دانش آموان دبیرستانی بوده است، افزود: از مجموع شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها ۳۴ نفر در بخش کشاورزی، ۳۵۹ نفر در بخش دامپروری، ۷۳ نفر در صنعت و معدن، ۶۶۷ نفر در صنایع‌دستی و ۵۵۹ نفر در خدمات بوده اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه هزار و ۲۰۸ نفر از شرکت کننده گان در این دوره‌ها زن بوده اند، گفت: ۱۲ نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و هزار، ۶۰ نفر در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای آموزش و سایر مددجویان نیز در فضاهای اداری متعلق به کمیته امداد از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

وی گفت: مددجویان پس از کسب مهارت های لازم می توانند از تسهیلات خودکفایی این نهاد تا سقف ۲۰ میلیون تومان برای ایجاد اشتغال پایدار بهره مند شوند.

فاتح با اشاره به اینکه شش نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق کاریابی‌ها وارد بازار کارشده‌اند، بیان کرد: مددجویان از طریق مؤسسات کاریابی، شرکت‌های خدماتی و مشاوره‌های شغلی به کارفرمایان معرفی می‌شوند تا با اشتغال به درآمد پایدار برسند.

انتهای پیام/