شهادت پزشک زن فلسطینی در راهپیمایی بازگشت بزرگ
شهادت پزشک زن فلسطینی در راهپیمایی بازگشت بزرگ

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که یک پزشک زن فلسطینی در راهپیمایی بازگشت بزرگ در جنوب نوار غزه توسط سربازان اسرائیلی به شهادت رسید و 100 نفر نیز زخمی شدند.

به گزارش عصرتبریز به نقل از آناتولی، اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه طی بیانیه ای اعلام کرد که رزان اشرف النجار، پزشک زن فلسطینی در راهپیمایی بازگشت بزرگ در خان یونس در جنوب نوار غزه توسط سربازان اسرائیلی به شهادت رسید و ۱۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این پزشک زن به طور داوطلبانه در تلاش برای درمان تظاهرکنندگان مجروح در نوار غزه بوده است. صد فلسطینی دیگر نیز در یورش نظامیان اسرائیلی زخمی شده اند که ۴۰ تن از آنان بر اثر اصابت گلوله واقعی به مناطق مختلف بدنشان زخمی شده اند.

گفتنی است ده ها هزار فلسطینی در تظاهرات «میلیونی بازگشت» علیه تصمیم ترامپ درباره قدس و هفتادمین سالگرد روز نکبت شرکت کردند.

دولت آمریکا روز ۱۲ می در اقدامی غیرقانونی سفارت خود را از تل آویو به قدس منتقل کرد، مردم فلسطین با برپایی تظاهرات میلیونی بازگشت، این اقدام را محکوم و بر حق مسلم خود در بازگشت به سرزمین های خود تاکید کردند. اما نظامیان اسرائیل دست به قتل عام فلسطینیان زدند که طی آن ده ها فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۳۱۸۸ نفر دیگر با گلوله واقعی یا گلوله پلاستیکی زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند.

همچنین از تاریخ ۳۰ ماه مارس سال جاری در مرز غزه با اسرائیل در راهپیمایی بازگشت بزرگ تاکنون بیش از ۱۱۹ فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل به شهادت رسیده و بیش از ۱۳ هزار نفر دیگر زخمی شده‎اند.

انتهای پیام/