دنیا مدنی: تصور کردن سکانس‌های تجاوز برایم ممکن نبود
دنیا مدنی: تصور کردن سکانس‌های تجاوز برایم ممکن نبود

دنیا مدنی بازیگر سریال رهایم نکن با انتشار پستی در اینستاگرامش، درباره حذف جنجالی سکانس تجاوز توضیح داد.

به گزارش عصرتبریز، سریال رهایم نکن به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، سریال ماه رمضانی شبکه سه سیما بود که از اولین روز ماه مبارک رمضان روی آنتن رفت. پخش قسمت شانزدهم سریال رهایم نکن با حواشی زیادی همراه بود که بعد از گذشت چندین قسمت از پخش آن هنوز هم در فضای مجازی یکی از ویدئوهای پربازدید است.

در قسمت شانزدهم این سریال سکانس مربوط به بازی دنیا مدنی حذف شد. این سکانس داستان تجاوز به دختری بود که به تنهایی وارد مکانی ناشناخته می‌شود و در از پشت سر قفل می‌شود و مردی او را با کتک زدن به داخل اتاق می‌کشاند و در را قفل می‌کند.

حذف این سکانس از سریال رهایم نکن با حواشی زیادی همراه بود و حتی تکرار این قسمت از شبکه سه سیما نیز پخش نشد و توضیحات قابل قبولی برای کارگردان سریال در این خصوص داده نشد؛ مدیر گروه شبکه سه سیما بالا بودن میزان خشونت این صحنه را علت حذف این سکانس عنوان کرد.

دنیا مدنی با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش نوشت:

«روزی که قصه فرناز رو از آقای عسگرپور شنیدم داشتم تک تک سکانس‌ها رو توی ذهنم می‌ساختم، که فرناز رو زندگی کنم اما تنها صحنه‌های فرناز که تصویر کردنش برام ممکن نبود سکانس‌های تجاوز بود.

نه تنها تجربه‌ زیستش رو نداشتم که حتی تصورش هم برام غیرممکن بود. من باید انعکاس لحظه‌های فاجعه‌بار و دردناک قشری آسیب‌پذیر و شکننده می‌بودم. من باید فریادی می‌بودم که زده نشد. من باید سیلی می‌بودم که اون‌ها نزدن. باید لمس درد مشترک می‌بودم. هر چه تلاش کردم و انرژی گذاشتم برای این بود که فرنازهایی که این شب‌ها دارن قصه‌شون رو از تلویزیون می‌بینن احساس کنن من فریاد درد مشترکشون هستم. با دست های خودمون فرنازها رو خفه نکنیم.»

در خلاصه داستان سریال رهایم نکن آمده است: رسول تولایی به عنوان بزرگتر، محبوب و مورد اعتماد چند خانواده است. این اعتماد به‌دلیل بازخوانی گذشته خدشه دار می‌شود. خانواده‌هایی که هر‌کدام با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند و در پی یافتن مقصر اصلی هستند.

امین تارخ، فریبا متخصص، محمدرضا هدایتی، مریم بوبانی، مارال فرجاد، نیما شعبان نژاد، دنیا مدنی، بابک بهشاد، علی استادی، معصومه قاسمی پور، شیرین آقاکاشی، رحمان باقریان، کاظم هژیر آزاد، حسین ملکی و … بازیگران سریال رهایم نکن‌ هستند.

انتهای پیام/