سیاستمداران دنیا به مدیریت و هوشمندی رهبری پی برده‌اند
سیاستمداران دنیا به مدیریت و هوشمندی رهبری پی برده‌اند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه همه سیاستمداران دنیا به مدیریت و هوشمندی رهبری پی برده‌اند، گفت: مقام معظم رهبری چندین جنگ را علیه ایران با مدیریتشان دور کردند.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد، برخی از ویژگی‌های برجسته امام راحل را برشمرد و اظهار داشت: خدامحوری، سعه صدر، استقامت، ایستادگی و آرامش مطلق از ویژگی‌های برتر امام خمینی (ره) بود که باید الگوی رفتاری و اخلاقی همه باشد.

وی در ادامه توکل امام راحل را ویژگی بسیار برجسته‌ای دانست و گفت: بر پایه همان توکل، ایشان با وجود ۱۶ سال دوری و تبعید، جرقه هدایت انقلاب را از ۱۵ خرداد ۴۲ زدند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های امام، نظم در امور و وقت شناسی بود گفت: ساعات شبانه روزی امام تقسیم بندی و برنامه ریزی شده بود که این امور باید الگوی همه به ویژه جوانان باشد.

امام جمعه تبریز خوش خلقی امام را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: خوش رفتاری و لطافت کلام امام حتی کودکان را هم جذب کرده بود، زهد و ساده زیستی امام هم الگویی بزرگ برای همه ماست چراکه امام در زندگی همواره ساده زیست و ساده پوشید و حتی پس از پیروزی انقلاب و در اوج احساسات مردم از تجملات دوری کرده و سادگی را حفظ کرد.

آل‌هاشم شجاعت امام را بسیار برجسته دانست و خاطرنشان کرد: ترس در امام وجود نداشت و این خصوصیات، ایمان به هدف و راه خدا این انقلاب را به پیروزی رساند. مشکلات امروز به دلیل دوری از خصوصیات امام خمینی است و باید با همان رفتار و ایمان و روحیه کشور را اداره کنیم.

وی با بیان اینکه امام راحل بعد از پیروزی انقلاب، در عرصه بین الملل هم اثرگذاری بالایی داشت افزود: نامه به گورباچف، دعوت مسلمانان به اتحاد و مبارزه راهبردی با رژیم اشغالگر قدس از جمله مهمترین رویکردهای خمینی کبیر در جامعه بین المللی بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس را راهبرد هوشمندانه امام خمینی (ره) در مبارزه با رژیم صهیونیستی معرفی کرد و گفت: مردم کل دنیا در راهپیمایی روز قدس فریاد مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند.

امام جمعه تبریز افزود: هفته آینده هم مردم کشور و به ویژه آذربایجان شرقی با درک صحیح از موقعیت حاضر که دشمنان علیه ایران برنامه ریزی کرده اند، حضور با شکوهی داشته و غیرت دینی و ملی خود را به نمایش می‌گذارند.

وی در ادامه با بیان اینکه دشمنان ما معتقد بودند که با وجود امام نمی‌توان این نظام را براندازی کرد چراکه از پیروزی انقلاب اسلامی غافلگیر شدند و امیدشان ارتحال امام بود ابراز داشت: دشمنان می‌خواستند توطئه‌های براندازی را پس از ارتحال امام عملیاتی کنند که مجلس خبرگان در کمتر از ۲۴ ساعت با انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام، دشمنان را بهت زده کرد.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: بعد از سال ۶۸ دشمن تصور نمی‌کرد که انقلاب اسلامی ایران ۲۹ سال با همان صلابت امام و روش امام رهبری شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه همه سیاستمداران دنیا به مدیریت و هوشمندی رهبری پی برده‌اند افزود: مقام معظم رهبری چندین جنگ را علیه ایران با مدیریتشان دور کردند که جنگ کویت و ۱۱ سپتامبر هنوز فراموش نشده که رهبری اجازه درگیری ایران با جنگ را ندادند.

وی با بیان اینکه امروز همه ما باید روشنگری کنیم که داشتن ادعای خط امامی با خط مقام معظم رهبری تفاوتی ندارد گفت: مگر می‌شود خط امامی بود و با رهبری همراه نبود؟

امام جمعه تبریز در پایان با بیان اینکه امیدواریم خداوند توفیق ادامه راه امام را به ما عنایت کند اضافه کرد: باید مسئولین نظام هم عملیاتی کردن وصیتنامه امام را با جدیت پیگیری کنند.

انتهای پیام/