سلاح دخترم جلیقه سفیدش بود
سلاح دخترم جلیقه سفیدش بود

مادر رزان النجار پرستار داوطلب فلسطینی که جمعه گذشته در نوار غزه به ضرب گلوله سربازان اسرائیل شهید شد از زندگی این فرشته امداد سخن گفت.

به گزارش عصرتبریز به نقل از آناتولی، صابرین النجار، مادر رزان النجار پرستار ۲۱ ساله زن فلسطینی ملقب به «فرشته امداد» که جمعه گذشته هنگام ادای وظیفه خود در راهپیمایی بازگشت بزرگ در خان یونس در جنوب نوار غزه توسط سربازان اسرائیل به شهادت رسید، گفت: دختر من گناهی نکرده بود که تاوانش این باشد، سلاح دخترم جلیقه سفیدش بود.

این مادر داغدار ادامه داد: شبی که دخترم به خانه بازنگشت، تا صبح نخوابیده و جلیقه او را در آغوش گرفتم و گریه کردم. رزان با کمک به مجروحان احساس خوشبختی می‎کرد و برای شرکت در فعالیت های امدادرسانی مصر بود.

وی افزود: هر شب سراپا خونین به خانه می آمد، اما اصلا اعتراض نمی‎کرد و می گفت اینها «پاک ترین خون جهان» یعنی خون پاک شهدا و مجروحان است. او به معنای واقعی کلمه امدادرسان بود و با پس انداز خود لوازم پزشکی می‎خرید. در امور مراقبت از بیماران مجرب بود، امکان ادامه تحصیل در این خصوص نداشت، اما آرزو داشت این رشته را در دانشگاه بخواند.

گفتنی است رزان اشرف النجار، پرستار زن فلسطینی روز جمعه گذشته در راهپیمایی بازگشت بزرگ در خان یونس در جنوب نوار غزه توسط سربازان اسرائیل به شهادت رسید. این پرستار زن به طور داوطلبانه در تلاش برای درمان تظاهرکنندگان مجروح در نوار غزه بود.

جواد عواد، وزیر بهداشت فلسطین نیز اعلام کرده بود که النجار به طور مستقیم مورد هدف تک تیرندازان اسرائیل قرار گرفته و به شهادت رسیده است.

انتهای پیام/