کاهش میزان مشارکت، ایراد شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس
کاهش میزان مشارکت، ایراد شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شورای نگهبان اعتقاد دارد با اجرای طرح استانی شدن انتخابات مجلس شاهد کاهش میزان مشارکت مردمی خواهیم بود که این مهم قابل رفع است.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی در خصوص ارزیابی استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: این اقدام می تواند گامی رو به جلو برای ملی اندیشیدن و ملی تصمیم گرفتن نمایندگان تلقی شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن موافقت با برگزاری استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار کرد: امروزه نمایندگان درگیر مسائل جاری و منطقه‎ای شدند از این رو مشکلات شهرستان ها اجازه نمی دهد نماینده مجلس به عنوان عضوی از پارلمان ملی به مسائل کلان بپردازد.

وی در خصوص فراهم بودن زمینه اجرای موضوع مذکور، ادامه داد: این طرح در دوره های گذشته مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شد اما با ایرادی که شورای نگهبان به آن وارد دانست، از دور بررسی ها خارج شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: شورای نگهبان کاهش میزان مشارکت در حوزه های انتخابیه را یکی از ایرادات برگزار شدن انتخابات استانی مجلس عنوان کرد از این رو می توان با ارائه راهکارهایی مانند بازنگری در میزان تاثیرگذاری سهم رأی استان و حوزه انتخابیه این ایراد را برطرف کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید سطح تخصص و کیفیت مجلس افزایش باید، خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان تغییراتی در نحوه برگزاری انتخابات مجلس ایجاد کرد تا افرادی که به عنوان نماینده مردم انتخاب می شوند، افق های کلانی برای پیشرفت کشور در نظر داشته باشند.

انتهای پیام/