عصر تبریز: رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حامل سلام رهبری به مردم آذربایجان هستم گفت: شعاع عشق و علاقه به رهبری موجب شده تا دشمنان خیال خامی در سرنپرورانند و نتوانند به کشور نزدیک شوند. به گزارش فارس ، محمد محمدی گلپایگانی پیش از ظهر امروز در همایش نکوداشت سالروز سفر مقام […]

IMG_4259

عصر تبریز: رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حامل سلام رهبری به مردم آذربایجان هستم گفت: شعاع عشق و علاقه به رهبری موجب شده تا دشمنان خیال خامی در سرنپرورانند و نتوانند به کشور نزدیک شوند.
به گزارش فارس ، محمد محمدی گلپایگانی پیش از ظهر امروز در همایش نکوداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به آذربایجان‌شرقی با اشاره به خاطرات خود از سفر رهبری به این خطه اظهار داشت: استقبال مردمی به حدی بی‌نظیر بود که خودروی حامل ایشان بارها متوقف شد.
وی با بیان اینکه شعاع علاقه و عشق به رهبری فراسوی مرزها رفته و نه تنها مسلمانان، اقشار غیرمسلمان نیز به ایشان ارادت دارند ادامه داد: شعاع عشق و علاقه به حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای حتی در میان دشمنان نیز نفوذ کرده است.

IMG_4237
رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه افزود: بنده در سفر به روسیه و شمالی‌ترین منطقه این کشور عکس رهبری را در خودروی یک راننده تاکسی مشاهده کردم که با عشق و علاقه آرزوی زیارت امام رضا (ع) و دیدار با معظم‌له را داشت و این عشق و علاقه موجب پیوند رهبری و مردم شده و باعث شده تا دشمن جرات نزدیک شدن به کشور و نظام را نداشته باشد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به نقش امام راحل در تعالی معنوی و اجتماعی ایران اسلامی یادآور شد: امام امت هنوز ناشناخته مانده و مردم هنوز ایشان و اقدامات مهم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را نشناخته‌اند.

IMG_4256
وی ادامه داد: براندازی رژیم شاهنشاهی و تعالی ارزش‌های اسلامی دو اقدام مهم امام راحل بود که اقتدا به سیره حضرت اباعبدالله حسین (ع) بود.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری خواستار حفظ و صیانت از آرمان‌های امام راحل و انتقال این ارزش‌ها به نسل جوان شد و گفت: رسالت دانشگاهیان انتقال جایگاه این شخصیت مهم به نسل جوان است چرا که دانشگاه در کنار حوزه دو بازوی مهم علمی محسوب می‌شوند.

IMG_4273
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر فشارهای بیگانگان و استکبار ایستاده‌اند، گفت: فریادهای رهبری به اتکا مردم است که در برابر فشارها و گزینه‌های مختلف ایستاده‌اند و ایشان بارها تاکید کرده‌اند که ایران طالب جنگ نیست و اگر جنگی نیز رخ دهد پشیمان میدان آمریکا خواهد بود.
وی یادآور شد: این همه دشمنی‌ها و تحریم‌ها که حتی داروها را نیز به نوعی درگیر خود کرده همه به علت مسلمانی و بنده بودن در برابر خدا است و این موضوع آیه قرآنی است.

IMG_4322
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: این انقلاب به واسطه پیوند مردم و رهبری آسیب‌پذیر نخواهد بود و امیدواریم که این انقلاب به انقلاب مهدوی متصل شود.
آیت‌الله محمدی گلپایگانی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت تخصصی کمیسیون ویژه مجلس خبرگان رهبری گفت: این کمیسیون وظیفه بررسی مستمر وظایف رهبری و حفظ صلاحیت رهبری را دارد و امام جمعه تبریز نقشی موثر و مهم در این کمیسیون داشته است.

IMG_4298
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه تبریز و آذربایجان یادآور شد: آذربایجان سر ایران است و شخصیت‌های بزرگی مانند علامه طباطبایی در این خطه زیسته‌اند و متاسفانه قدر و جایگاه شخصیت‌های بزرگ در میان مردم زمان خود ناشناخته می‌ماند.

n2902043-4433330
گلپایگانی با اشاره به حملات وحشیانه سعودی‌ها به یمن بیان کرد: امروز منطقه دستخوش تحولات زیادی است و جنایات داعش و رژیم صهیونیستی در منطقه از سوی استکبار هدایت می‌شود.

IMG_4312
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: قبل از آمدن به تبریز مقام معظم رهبری فرمودند «سلام بنده را به مردم تبریز و آذربایجان برسانید» و بنده نیز با این استقبال پرشور مردم سلام شما را به ایشان خواهم رساند.

IMG_4315