آزادی قدس شریف را بسیار نزدیک می‌پنداریم
آزادی قدس شریف را بسیار نزدیک می‌پنداریم

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ممکن است دیگران دور یا دیر بپندارند اما ما آزادی قدس را بسیار نزدیک می‌پنداریم.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز و در مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع مردم تبریز با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه خدا بوده و میزبان خداوند است، اظهار کرد: در این میهمانی عظیم، خداوند از بندگان پذیرایی کرده و پذیرایی خداوند با قیام و صیام و نزول قرآن کریم بر قلب رسولش همراه بوده و در این ماه مبارک خداوند لیله‌القدر را قرار داد که می‌توان با این شب‌ها ره صدسال را طی کرد.

وی افزود: دیشب در آخرین شب از شب‌های لیله‌القدر نام خدا را بر زبان آورده و در جایگاه معرفت‌الله و دعای جوشن کبیر، بندگی را بر زبان جاری کردیم.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در عرصه‌های مختلف اجتماعی نشان دادیم، وظیفه‌شناس و مسوولیت‌پذیر هستیم و این روزها و شب‌ها به درگاه الهی ناله‌ها سر دادیم، گفت: مقام عبودیت و بندگی سر به سجده ساییدن در مظهر مفدس خداست و جلوه دیگر بندگی دوری از طغیان‌گران، مستکبران و ظالمان و مبارزه و ایستادگی در برابر آنان است.

رئیسی خاطرنشان کرد: طبق سفارشات، باید نسبت به ظالم خصم داشت و نسبت به مظلوم مهربان بود و امروز مردم تبریز همراه و همپای شهرهای دیگر حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به گوش جهانیان رساندند.

وی با بیان اینکه فلسطین یک تاریخ ۷۰ ساله دارد و باید آن تاریخ را خواند و به ظلم در حق این مردم پی برد، گفت: همه آحاد مردم در کشور و در دنیا به خصوص قشر دانشجو باید از تاریخ ۷۰ ساله ظلم بر این کشور مطلع باشند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: جریان فلسطین، توسط مردم به ستوه آمده از ظلم رقم خورد و این تاریخ قابل توجه است.

وی ابراز کرد: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی بر مبارزات فلسطینیان بود چراکه قبل از انقلاب یک حرکت ناسیونالیستی مطرح بود و بعد انقلاب با هویت‌بخشی اسلامی تبدیل به مقاومت اسلامی شد.

رئیسی با تاکید به اینکه مکتب سیاسی امام راحل نجات‌بخش مستضعفان است، گفت: نجات محرومان و مظلومان سیاست اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و جلوه آن روز قدس است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه بعد از قضایای پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد جنگ سال‎های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۳ یا همان جنگ عربی بودیم، افزود: آنها در هر جنگی با شکست روبه‌رو شدند ولی بعد از هویت‌بخشی انقلاب ایران شاهد پیروزی در جنگ ۳۳ روزه بودند که در نوع خود بهت‌آور بود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: مقاومت اسلامی و فلسطین در جنگ‌های ۳۳ روزه‌، ۲۳ روزه و ۸ روزه پیروز‌های بزرگی به دست آوردند که با اتکاء به خداوند و بدون داشتن نیروی هوایی و دریایی یا توان تجهیزاتی بالا و البته فقط با داشتن ایمان به وعده الهی کسب شد که رژیم غاصب را به عقب‌نشینی وادار کند.

وی افزود: تجربه نشان داد که مقاومت همواره جواب داده است و به میزهای مذاکره اعتمادی نیست.

رئیسی اذعان داشت: چطور شد تا دیروز مدعی فتح از نیل تا فرات بودند و امروز برای حفظ امنیت خود در حال کشیدن دیوار هستند؟

وی افزود: آرمان فلسطین دور میزهای مذاکره محقق نمی‌شود و فقط با مقاومت به نام ارزش‌های اسلامی صورت می‌گیرد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به قرادادهای اسلو و … تصریح کرد: در این قراردادها سازمان‌های آزادی‎بخش قراردادهایی را امضا کردند ولی اسرائیل هیچ‌کدام از تعهدات خود را عملی نکرده و فلسطین هزینه این قراردادها را داد.

او کنترل و مهار کامل انتفاضه را جزوی از قرارداد اسلو دانست و ادامه داد: بعد از سه سال از گذشت قرارداد، رژیم جنایتکار صهیونیست اعلام پایان قرارداد کرد.

رئیسی با تاکید به اینکه به آمریکا و اسرائیل هیچ اعتمادی نیست و این در تجربه تاریخی فلسطین هویداست، ادامه داد: امروز رئیس‌جمهور آمریکا معامله قرن راه انداخته است و حرفش این است که صحرای سینا را برای تشکیل یک شهر و یک کشور فلسطینی انتخاب کردیم ولو با تجاوز به خاک و تعرص به مردم باشد.

وی ادامه داد: امروز فلسطین ۵ میلیون آواره دارد و آنچه میدان مبارزه را تایید می‌کند، مقاومت مردم غزه و لبنان است و تا پیروزی از پای نخواهند نشست.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: آل‌سعود در شکل آل‌سلمان می‌خواهد پشت این طرح، معامله عربی را انداخته و حاکیت متزلزل خود را حفظ کرده تا با این کار تحول در منطقه ایجاد کند.

وی ادامه داد: ما اعلام می کنیم این طرح شکست قطعی خواهد خورد و این باتلاق قرن است که آمریکا و هم پیمانانش در آن فرو خواهند رفت

رئیسی افزود: جمهوری اسلامی ایران و رهبری ایران یک راه‌حل دموکراسی اعلام کردند که تنها راه‌حل برای مردم فلسطین نیست بلکه نجات کلیه مسلمانان است و آن این است که «هر نفر یک رای» است و باید خود مردم انتخاب کنند.

وی با اشاره به شعارهای تو خالی آمریکا و ناقضان حقوق بشر که مدعی حقوق بشر هستند و ادعایشان سر به فلک کشیده‌ است، افزود: امتداد جریان راهبردی آنها در منطقه آل‌سعود است تا از طریق حماقت آنها بر منطقه سلطه یابند.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: کسانی که سخن حق، منطق و استدلال را برنتابند تنها منطق در برابر آن ها مقاومت است

وی بیان کرد: ایران اسلامی با حرکت مستشاری خود و نیروهای دفاعی در مقابل جانیان بی‌رحم داعش و تکفیری‌ها که درس گرفته اسرائیل بوده و هستند، ایستاد و آنها را در همه جبهه‌ها با شکست روبه رو کرد.

رئیسی گفت: مردم مسلمان منطقه به برکت انقلاب و به تبعیت از راه امام و خون شهدا می‌خواهند مسلمان زندگی کنند و هیچ‌گاه اجازه ایجاد بی‌‌ثباتی در منطقه نخواهند داد.

وی افزود: ممکن است دیگران دور یا دیر بپندارند اما ما آزادی قدس را بسیار نزدیک می‌پنداریم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه به عنوان یک طلبه از فهم و حضور با معنای مردم تبریز در خیابان‌ها قدردانی می‌کنم، افزود: از قرن‌ها پیش نام امام رضا(ع) برای مردم با تعصب آذربایجان، ویژه بوده است.

وی ادامه داد: ارادت مردم آذربایجان به امام هشتم یک اراده ریشه‌دار است و از اینکه در روز قدس در جمع مردم تبریز هستم شاکر پروردگار هستم و امیدوارم لایق عزت‌، اقتدار و عرق ریختن‌های مومنان باشم.

انتهای پیام/