ایران حسن نیت خود را در برجام نشان داد/ تا ابد منتظر تایید برجام نمی مانیم
ایران حسن نیت خود را در برجام نشان داد/ تا ابد منتظر تایید برجام نمی مانیم

معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان در مصاحبه با یک خبرگزاری اروپایی گفت که ایران حسن نیت خود را در توافق هسته‎ای نشان داد و تا ابد منتظر تایید آن نخواهد ماند.

به گزارش عصرتبریز، «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور در امور زنان که در ویلنیوس، پایتخت لیتوانی به سر می‎برد در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت که تهران نمی‎تواند تا ابد برای تایید برجام منتظر بماند.

وی همچنین گفت که تهران خود را برای غنی سازی بیشتر اورانیوم آماده می‎کند و این آماده سازی در حال انجام بوده و تمامی این اقدامات در چارچوب برجام است.

ابتکار در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که ایران خواستار آن است که قدرت های اروپایی، روسیه و چین در سریعترین وقت ممکن توافق را تایید کنند چون ایران نمی‎تواند تا ابد منتظر بماند و این بخشی از حق ملی ماست.

ابتکار که برای شرکت در مجمع جهانی رهبران سیاسی زن در ویلنیوس حضور داشت، افزود: ما در این توافق بازیگر متعهدی بودیم. ما حسن نیت خود را نشان دادیم. ما با منطقه بسیار بی ثباتی مواجه هستیم.

معاون رئیس جمهور گفت که حفظ این توافق مهم بوده و این اهمیت نه فقط به دلیل هسته‎ای بودن آن است بلکه به دلیل توافق عدم اشاعه آن می‎باشد.

وی تاکید کرد که این توافق همچنین برای صلح و امنیت نه تنها خاورمیانه بلکه منطقه وسیع‎تر و در سطح جهانی بسیار مهم است.

ابتکار از اتحادیه اروپا خواست تا موضع بسیار مستحکمی را در قبال هرگونه اقدام یکجانبه که بتواند مانع از روند صلح و امنیت شود اتخاذ کنند.

انتهای پیام/