صنایع دستی هنرمندان باید نام آذربایجان را در اولین نگاه به ذهن بیاورد
صنایع دستی هنرمندان باید نام آذربایجان را در اولین نگاه به ذهن بیاورد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی گفت: باید هنر آذربایجان را به گونه‌ای پیش ببریم که آثار صنایع دستی هنرمندان این خطه جلوه گر ویژگی‌ها و باورهای دینی و فرهنگیمان باشد و نام آذربایجان را در اولین نگاه به ذهن بیاورد.

به گزارش عصرتبریز، رحیم شهرتی فر امروز در آئین تقدیر از دریافت کنندگان نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی استان آذربایجان‎شرقی، اظهار کرد: خداوند به هنرمند نعمتی عطا کرده که فکر و هنرش را منتقل می‌کند و مفتخریم در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که بیش از گذشته ارزش هنرمندانش را می‌داند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار، آثار صنایع دستی را به عنوان اسناد تاریخی برای آیندگان دانست و گفت: آثار هنرمندان می‌تواند عواطف و سنت‌هایمان را به نسل‌های آینده نمایان سازد.

وی خطاب به هنرمندان آذربایجان تاکید کرد: باید هنر آذربایجان را به گونه‌ای پیش ببریم که آثار صنایع دستی هنرمندان این خطه جلوه گر ویژگی‌ها و باورهای دینی و فرهنگیمان باشد و نام آذربایجان را در اولین نگاه به ذهن بیاورد.

شهرتی‌فر در پایان اظهار کرد: کسانی که در عرصه صنایع دستی فعال می‌کنند حتما باید زمینه برای فعالیت آنها فراهم باشد؛ زیرا زندگی هنرمند باید تامین شود تا با فراغ بال به خلق آثار ادامه دهد.

انتهای پیام/