عصر امروز انتخابات هئیت رئیسه تعدادی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای اجلاسیه سوم دهمین دوره مجلس برگزار و اعضای آنها مشخص شد.

به گزارش خبرنگار عصر، عصر امروز (یکشنبه ۲۰خردادماه) انتخابات هئیت رئیسه تعدادی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای اجلاسیه سوم دهمین دوره مجلس برگزار و اعضای آنها مشخص شد.

در این انتخابات محمدرضا رضایی، غلامرضا تاجگردون، غلامرضا کاتب، محمدجواد کولیوند، محمدرضا پورابراهیمی، فریدون حسنوند، حسینعلی شهریاری و الهیار ملکشاهی به ترتیب کرسی ریاست کمیسیون‎های عمران، برنامه، بودجه و محاسبات، تدوین آئین نامه داخلی، شوراها و امور داخلی کشور، اقتصادی، انرژی، بهداشت و درمان و قضایی‎وحقوقی مجلس را کسب کردند.

این گزارش می‎افزاید، معصومه آقاپورعلیشاهی، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی به عنوان دبیر دوم کمیسیون اقتصادی اتنخاب شد.

لازم به ذکر است که برگزاری انتخابات کمیسیون‌های صنایع و معادن، کشاورزی و منابع طبیعی، اجتماعی، آموزش‎وتحقیقات و امنیت‎ ملی‎ و سیاست خارجی به روز سه‌شنبه هفته جاری موکول شد.

گفتنی است انتخابات هئیت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز طبق روال در صحن علنی مجلس برگزار و پس از رای گیری اعضای آن انتخاب می‌شوند.

بنابراین گزارش تاکنون اعضای هیات رئیسه کمیسیون‌های تدوین آئین نامه داخلی، شوراها و امور داخلی کشور، اقتصادی، انرژی، برنامه، بودجه و محاسبات، بهداشت و درمان، قضایی و حقوقی و عمران به شرح زیر مشخص شده‌اند:

کمیسیون اقتصادی

رئیس؛ محمدرضا پورابراهیمی – نایب رئیس اول؛ سیدحسن حسینی‌ شاهرودی – نایب رئیس دوم؛عین‌الله‌ شریف پور – سخنگو؛ زهرا سعیدی مبارکه  – دبیر اول؛ معصومه آقاپورعلیشاهی – دبیر دوم؛ سیدتقی کبیری

کمیسیون عمران

رئیس؛ محمدرضا رضایی- نایب رئیس اول؛ سید ابوالفضل موسوی بیوکی- نایب رئیس دوم؛ سید احسن علوی – سخنگو؛ صدیف بدری – دبیر اول؛ حسین نیاز آذری – دبیر دوم؛ علیم یارمحمدی

کمیسیون بهداشت و درمان

رئیس؛ حسینعلی شهریاری – نایب رئیس اول؛ مرتضی خاتمی- نایب رئیس دوم؛ محمدنعیم امینی‌فرد – سخنگو؛ علی عابدی – دبیر اول؛ منوچهر جمالی – دبیر دوم؛ احمد حمزه

کمیسیون قضایی و حقوقی

رئیس؛ الهیار ملکشاهی – نایب رئیس اول؛ یحیی کمالی‌پور – نایب رئیس دوم؛ محمد کاظمی – سخنگو؛ حسن نوروزی – دبیر اول؛ جلیل رحیمی جهان آبادی – دبیر دوم؛ حسین رضازاده

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

رئیس؛ محمدجواد کولیوند – نایب رئیس اول؛ امیر خجسته – نایب رئیس دوم؛ سید حمیدرضا کاظمی – سخنگو؛ اصغر سلیمی – دبیر اول؛ پروانه مافی – دبیر دوم؛ سهراب گیلانی

کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی

رئیس؛ غلامرضا کاتب – نایب رئیس اول؛عباس پاپی‌زاده – نایب رئیس دوم؛ مهرداد بائوج لاهوتی – سخنگو؛ عزت‌الله یوسفیان‌ ملا – دبیر اول؛ محمد عزیزی – دبیر دوم؛ علی‌ اکبری (نماینده شیراز)

کمیسیون انرژی

رئیس؛ فریدون حسنوند – نایب رئیس اول؛ حسین امیری خامکانی – نایب رئیس دوم؛ عدل هاشمی‌پور – سخنگو؛ اسدالله قره‌خانی – دبیر اول؛ قاسم ساعدی – دبیر دوم؛ کوروش کرم‌پور حقیقی

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات

رئیس؛ غلامرضا تاجگردون – نایب رئیس اول؛هادی قوامی- نایب رئیس دوم؛ جهانبخش محبی‌نیا  – سخنگو؛ محمدمهدی مفتح – دبیر اول؛ محسن بیگلری – دبیر دوم؛ علی کاظمی

انتهای پیام/