آقاپور دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس شد
آقاپور دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس شد

عصر امروز انتخابات هئیت رئیسه تعدادی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای اجلاسیه سوم دهمین دوره مجلس برگزار و اعضای آنها مشخص شد.

به گزارش خبرنگار عصر، عصر امروز (یکشنبه ۲۰خردادماه) انتخابات هئیت رئیسه تعدادی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای اجلاسیه سوم دهمین دوره مجلس برگزار و اعضای آنها مشخص شد.

در این انتخابات محمدرضا رضایی، غلامرضا تاجگردون، غلامرضا کاتب، محمدجواد کولیوند، محمدرضا پورابراهیمی، فریدون حسنوند، حسینعلی شهریاری و الهیار ملکشاهی به ترتیب کرسی ریاست کمیسیون‎های عمران، برنامه، بودجه و محاسبات، تدوین آئین نامه داخلی، شوراها و امور داخلی کشور، اقتصادی، انرژی، بهداشت و درمان و قضایی‎وحقوقی مجلس را کسب کردند.

این گزارش می‎افزاید، معصومه آقاپورعلیشاهی، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی به عنوان دبیر دوم کمیسیون اقتصادی اتنخاب شد.

لازم به ذکر است که برگزاری انتخابات کمیسیون‌های صنایع و معادن، کشاورزی و منابع طبیعی، اجتماعی، آموزش‎وتحقیقات و امنیت‎ ملی‎ و سیاست خارجی به روز سه‌شنبه هفته جاری موکول شد.

گفتنی است انتخابات هئیت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز طبق روال در صحن علنی مجلس برگزار و پس از رای گیری اعضای آن انتخاب می‌شوند.

بنابراین گزارش تاکنون اعضای هیات رئیسه کمیسیون‌های تدوین آئین نامه داخلی، شوراها و امور داخلی کشور، اقتصادی، انرژی، برنامه، بودجه و محاسبات، بهداشت و درمان، قضایی و حقوقی و عمران به شرح زیر مشخص شده‌اند:

کمیسیون اقتصادی

رئیس؛ محمدرضا پورابراهیمی – نایب رئیس اول؛ سیدحسن حسینی‌ شاهرودی – نایب رئیس دوم؛عین‌الله‌ شریف پور – سخنگو؛ زهرا سعیدی مبارکه  – دبیر اول؛ معصومه آقاپورعلیشاهی – دبیر دوم؛ سیدتقی کبیری

کمیسیون عمران

رئیس؛ محمدرضا رضایی- نایب رئیس اول؛ سید ابوالفضل موسوی بیوکی- نایب رئیس دوم؛ سید احسن علوی – سخنگو؛ صدیف بدری – دبیر اول؛ حسین نیاز آذری – دبیر دوم؛ علیم یارمحمدی

کمیسیون بهداشت و درمان

رئیس؛ حسینعلی شهریاری – نایب رئیس اول؛ مرتضی خاتمی- نایب رئیس دوم؛ محمدنعیم امینی‌فرد – سخنگو؛ علی عابدی – دبیر اول؛ منوچهر جمالی – دبیر دوم؛ احمد حمزه

کمیسیون قضایی و حقوقی

رئیس؛ الهیار ملکشاهی – نایب رئیس اول؛ یحیی کمالی‌پور – نایب رئیس دوم؛ محمد کاظمی – سخنگو؛ حسن نوروزی – دبیر اول؛ جلیل رحیمی جهان آبادی – دبیر دوم؛ حسین رضازاده

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

رئیس؛ محمدجواد کولیوند – نایب رئیس اول؛ امیر خجسته – نایب رئیس دوم؛ سید حمیدرضا کاظمی – سخنگو؛ اصغر سلیمی – دبیر اول؛ پروانه مافی – دبیر دوم؛ سهراب گیلانی

کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی

رئیس؛ غلامرضا کاتب – نایب رئیس اول؛عباس پاپی‌زاده – نایب رئیس دوم؛ مهرداد بائوج لاهوتی – سخنگو؛ عزت‌الله یوسفیان‌ ملا – دبیر اول؛ محمد عزیزی – دبیر دوم؛ علی‌ اکبری (نماینده شیراز)

کمیسیون انرژی

رئیس؛ فریدون حسنوند – نایب رئیس اول؛ حسین امیری خامکانی – نایب رئیس دوم؛ عدل هاشمی‌پور – سخنگو؛ اسدالله قره‌خانی – دبیر اول؛ قاسم ساعدی – دبیر دوم؛ کوروش کرم‌پور حقیقی

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات

رئیس؛ غلامرضا تاجگردون – نایب رئیس اول؛هادی قوامی- نایب رئیس دوم؛ جهانبخش محبی‌نیا  – سخنگو؛ محمدمهدی مفتح – دبیر اول؛ محسن بیگلری – دبیر دوم؛ علی کاظمی

انتهای پیام/