شرکت ارتباطات زیر ساخت قطع دسترسی به گوگل مپ را بررسی می‌کند
شرکت ارتباطات زیر ساخت قطع دسترسی به گوگل مپ را بررسی می‌کند

پس از آنکه دسترسی به سرویس نقشه‌ی گوگل توسط وب‌سایت‌های ایرانی با دامنه‌ی ir از دو روز پیش مسدود شد، حال شرکت ارتباطات زیرساخت تحریم گوگل علیه وب‌سایت‌های ایرانی را تایید نکرده است.

به گزارش عصرتبریز، شرکت ارتباطات زیرساخت انتشار برخی از اخبار مبنی بر تحریم های جدید علیه زیرساختهای ارتباطی ایران از سوی کمپانی آمریکایی گوگل را تایید نکرد. همانطور که می‌دانید از دو روز پیش اغلب سایت‌های ایرانی با دامنه‌ی ir قادر به استفاده از سرویس نقشه‌ی گوگل یا Google Maps نیستند که بررسی‌ها نشان از قطع دسترسی به API سرویس نقشه‌ی گوگل برای سایت‌ها با دامنه‌ی ir‌ دارد.

با توجه به اعمال این محدودیت علیه وب‌سایت‌ها با دامنه‌ی ir بسیاری از گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که اعمال تحریم های جدید علیه زیرساخت‌های ارتباطی ایران در حال انجام است که یکی از آنها می‌تواند تحریم گوگل علیه ایران باشد.

حسنعلی عیسی زاده مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت این اخبار را تایید نکرد. وی اعلام کرده که گزارشی از اعمال محدودیت توسط گوگل واصل نشده است.

عیسی زاده در مورد کاربرانی با این مشکل روبرو هستند، گفت: لیکن اگر کاربرانی که از Api گوگل استفاده می کنند دچار محدویت یا اختلال شده‌اند، می‌توانند از طریق رایانامه شرکت ارتباطات زیرساخت به نشانی help@tic.ir موضوع را اعلام کنند تا همکاران ما آن را رسیدگی و اقدام مقتضی به عمل آورند.

انتهای پیام/