آقای کیانی تمدید قرارداد با یک میلیارد، عشق به هوادار نیست
آقای کیانی تمدید قرارداد با یک میلیارد، عشق به هوادار نیست

کاپیتان تیم تراکتورسازی طی روزهای اخیر اقدام به انجام مصاحبه هایی کرد که هواداران تیم انتظارش را نداشتند.

به گزارش عصرتبریز، مهدی کیانی، بی شک محبوب ترین بازیکن تراکتورسازی در یک دهه اخیر است. ستاره های بزرگی چون کریم انصاری فرد، آندرانیک تیموریان، امیرحسین صادقی، سروش رفیعی، لوسیانو ادینیو و علی کریمی در مقاطعی پیراهن تراکتور را به تن کرده و رفته اند اما مهدی کیانی از لیگ یک با تراکتور بود و پس از لیگ برتری شدن این تیم نیز جز یک مقطع کوتاه همیشه پیراهن سرخ تراکتور را به تن کرده است. کیانی در نزد هواداران تراکتورسازی به مانند یک ستاره غیرقابل افول می ماند و در سال های اخیر همواره از او به عنوان خط قرمز تی تی ها یاد شده است. هر بازیکنی از روی سکوها می تواند انتظار ناسزا و اعتراض داشته باشد به جز مهدی کیانی! اگر بین کیانی و بازیکن هم تیمی درگیری به وجود بیاید، نیاز به یافتن مقصر نیست، بی شک طرف مقابل مقصر است چرا که ستاره محبوب تراکتوری ها همواره خط قرمز هواداران بوده است؛ حتی پس از محرومیت طولانی مدت در شرایط سخت تیم بدلیل درگیری با عارف آغاسی نیز شاهد این موضوع بودیم که هواداران تیم همواره پشت کاپیتان شان ایستاده و عاشقانه از او حمایت کردند. حتی بگو مگو با سرمربی تیم در رختکن هم نمی تواند کاپیتان سرخ پوشان را نزد هواداران بدنام کند، چرا که حتما صلاحی بود که کیانی به خاطر آن اقدام به جواب پس دادن کرده است! آری منطق هواداران برای مهدی کیانی فراتر از یک بازیکن معمولی است، آنها کاپیتان تیم شان را مقدس دوست دارند اما…

جدایی که چندان دراماتیک نیست

با پایان لیگ هفدهم باشگاه تراکتورسازی وارد دنیایی دیگر شد. محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه گسترش فولاد با خرید سهام باشگاه تراکتورسازی، این باشگاه را به یک باشگاه خصوصی تبدیل کرد. اتفاقی که برای هواداران تراکتور یک آرزوی دست نیافتنی بود. در همین گیر و دار شاهد جدایی ستاره های محبوب تراکتورسازی به دلایل مختلف بودیم. ایرانپوریان، ابراهیمی و به احتمال زیاد فرزاد حاتمی از جمع تراکتوری ها جدا شدند اما در این بین یک جدایی برای هواداران تراکتورسازی غیر قابل هضم است؛ جدایی مهدی کیانی از تراکتورسازی برای تی تی ها اتفاقی است که شاید مدت ها برای هضم آن زمان نیاز باشد! داستان جداییِ کاپیتان محبوب تراکتوری ها اما آن قدرها هم درماتیک پیش نمی رود و شاهد اتفاقاتی هستیم که بهتر بود در این مقطع رخ ندهند. اتفاقاتی که در آن صحبت می کنیم از زمانی آغاز شد که مهدی کیانی برای تمدید قرارداد خود خواهان پرداخت مطالبات قبلی اش شد. این موضوع پس از آنکه رسانه ای شد، حاشیه هایی به دنبال داشت که به مصاحبه های آتشین زنوزی و کیانی علیه یکدیگر انجامید. مصاحبه های اخیر کاپیتان محبوب تراکتوری ها به هیچ عنوان در شان او نبود چرا که او نماینده هوادارانی بود که در سرما و گرما حامی اش بودند و اینک کاپیتان تیم شان درست بر سر موضوعی که همواره از آن به عنوان اولویت پیش پا افتاده در مقابل عشق به هواداران یاد می کرد جملاتی را بر زبان می آورد که در قاموس عشق او و هوادارانش نمی گنجد!

شوکی که به هواداران وارد شد

«الان هم ایرادی ندارد، من یکی دو روز دیگر صبر می‌کنم، اگر پولم را دادند که بدون مشکل ادامه می‌دهیم. اگر هم نه که به پیشنهادهای دیگر مثل سپاهان توجه می‌کنم.» این جمله ای است که چند روز پیش از قول مهدی کیانی منتشر شد. هر بازیکن دیگری این جملات را به زبان می آورد می شد هضمش کرد ولی مهدی کیانی به عنوان بازیکنی که هواداران او را جور دیگری دوست داشتند هیچ گاه تصور نمی شد که چنین صحبت هایی انجام دهد. کیانی بی محابا اعلام کرد که اگر پولش را ندهند در تراکتور نمی ماند، او حتی تیم آینده اش را هم معرفی کرد بدون اینکه حداقل برای حفظ احترام هواداران در شرایط فعلی از این مورد فاکتور بگیرد. «اول زنوزی مصاحبه کرد که بازیکن سالاری نداریم و بعد من حرف زدم. روزی که برای تمدید قرارداد پیش مهاجری رفتم، گفتند اعلام کنیم که یک سال دیگر قراردادت را تمدید کردی؟ گفتم یک ساله نه، ۱۰ ساله بنویسید. چرا دوستان صحبت نمی‌کنند و نمی‌گویند. کیانی آنقدر مرد بود که بدون، چون و چرا و بدون اینکه پول بخواهد حاضر شد قراردادش را تمدید کند؟ چرا نمی‌گویند کیانی مردانگی‌اش را خرج کرد و پول نخواست؟ عوض اینکه این‌ها را بگویید، می‌روید و علیه من مصاحبه می‌کنید؟ خنده‌دار است.» کیانی در بخشی دیگر از صحبت هایش جملات فوق را به زبان آورد غافل از آنکه برای مرد و با تعصب خواندن یک بازیکن این هواداران هستند که نظر می دهند نه کس دیگری! این پول به قول کیانی حق او و خانواده اش است اما زمانی که کاپیتان تیم برای گرفتن پول خود چنین جنجال و حریم شکنی را انجام دهد از بازیکنان جوان تیم چه انتظاری می توان داشت؟! جالب ترین بخش صحبت های کاپیتان تراکتوری ها جایی است که او گفت: «اگر بروم، چیزی نمی‎گویم. هواداران تراکتورسازی به زودی خودشان می‎فهمند که چه کسی تعصب تیم را دارد و چه کسی تعصب تیم را ندارد.» حال سوال این جاست که مگر برای گفتن حرفی باقی مانده است؟!

قرارداد یک میلیاردی به عشق هواداران!

پیش از مطرح کردن مهمترین نکته این بحث، جملات زیر را از قول مهدی کیانی بخوانید: «مگر پارسال که اولین نفر و در آن شرایط قراردادم را تمدید کردم یک شکلات دست‌مان دادن و تشکر کردند؟ بازیکنی که ۱۱ سال در یک تیم است، هر سال ۲۰ درصد افزایش مبلغ قرارداد دارد، اما قرارداد من را نگاه کنید، هر سال یک رقم ثابت دارد. من این کار‌ها را به عشق هواداران کردم و منتی هم ندارد.»

کاپیتان تراکتوری ها معتقد است که سال گذشته با مبلغی مشابه سال های قبل و بدون چشم داشت و به عشق هواداران قراردادش را تمدید کرد. حتی سال گذشته شاهد مطرح شدن این موضوع نیز بودیم که بازیکنانی چون کیانی به عشق تیم و هواداران قرارداد زیر یک میلیارد امضا کردند. حقیقت موضوع اما چیز دیگری است. کاپیتان سرخ پوشان سال گذشته با قراردادی یک میلیاردی قرارداد خود را تمدید کرد؛ حال سوال اینجاست که تمدید قرارداد با مبلغ یک میلیارد کجایش دقیقا تمدید بدون چشم داشت و به عشق هواداران است؟! مطرح کردن نام هواداری که با تیمش زندگی می کند و صادقانه ستاره های تیمش را حمایت می کند برای ستاره های فوتبال ایران کار آسانی است مخصوصا زمانی که یک جای کار می لنگد و می خواهند خود را موجه جلوه دهند. هیچ منطقی اما این موضوع را قبول نمی کند که تمدید قرارداد با مبلغ یک میلیارد تومان اقدامی عاشقانه و صرفا به خاطر تیم و هواداران باشد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که کاپیتان تراکتوری در حالی از ۲۰ درصد افزایش قرارداد با گذشت هر فصل صحبت می کند که قرارداد او در فصل اول لیگ برتری شدن تراکتورسازی ۲۰ میلیون تومان بود. این یعنی طبق قانونی که خود کیانی آن را قبول دارد پس از ده سال مبلغ قرارداد او بایستی چیزی در حدود ۲۰۰-۳۰۰ میلیون تومان می شد نه یک میلیاردی که آقای کاپیتان از آن ناراضی بوده و تمدید قرارداد با چنین مبلغی را تنها عشق به هواداران می داند!

انتهای پیام/