همه باید بدانند FATF چه میزان می‎تواند کمک کننده باشد
همه باید بدانند FATF چه میزان می‎تواند کمک کننده باشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه ما نمایندگان آگاه هستیم که یکی از مشکلات خودروسازان نقل و انتقال پول و بهره های بانکی است، خطاب به مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: چالش های مبادله‎ای خود را رسانه‎ای کنید تا همه بدانند FATF چه میزان می‎تواند کمک کننده باشد.

به گزارش عصرتبریز، عصر روز گذشته (۲۱ خردادماه) فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی از خطوط تولید تیبا، سراتو و کوئیک در گروه خودروسازی سایپا بازدید کردند.

شورای رقابت به شورای انحصار تبدیل شده است

در ادامه این بازدید معصومه آقاپور در نشستی با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه افزایش حقوق و دستمزد و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه را شاهد هستیم؛ اما می‎دانیم ترمزی به عنوان شورای رقابت اجازه افزایش قیمت ها را نمی‎دهند، گفت: شورای رقابت به شورای انحصار تبدیل شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: ما نمایندگان آگاه هستیم که یکی از مشکلات خودروسازان نقل و انتقال پول و بهره های بانکی است.

نماینده مردم شبستر در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا بیان کرد: صنعت خودرو آبروی ایران است و نباید سرمایه اجتماعی را از دست بدهیم، چالش های مبادله‎ای خود را رسانه‎ای کنید تا همه بدانند FATF چه میزان می‎تواند کمک کننده باشد.

تحریم‌ها تولید را تعطیل نمی‌کنند

در ادامه این نشست محسن قاسم جهرودی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه در ایام عید ستاد تدابیر ویژه را تشکیل داده‎ایم و در آنجا با تمام قطعه سازان غیر اروپایی توافق کرده‌ایم، عنوان کرد: با آغاز تحریم ها افت تولید داریم اما تولید را تعطیل نمی‎کنیم.

وی افزود: سایه تحریم ها روی ما به شدت تاثیر می‎گذارد اما نمی‎ تواند تولید را تعطیل کند، تحریم ها یقینا آسیب میزند اما امیدواریم همانگونه که تا دیروز سایپا سربلند بوده در ادامه نیز موفق باشد.

صادرات پراید متوقف نمی‌شود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پایان با تاکید بر اینکه در حال حاضر محصولاتی مانند سراتو را تولید می‎کنیم که ۴ ستاره است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری تولید پراید را به منظور مصرف داخلی متوقف می‎کنیم اما صادرات آن را نگه می‎داریم.

انتهای پیام/