آمریکا با خروج از برجام نشان داد که به هیچ وجه قابل اعتماد نیست
آمریکا با خروج از برجام نشان داد که به هیچ وجه قابل اعتماد نیست

امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام نشان داد که به هیچ وجه قابل اعتماد نیست، گفت: آمریکا توافق چندجانبه بین‌المللی را زیر پا گذاشت و از برجام خارج شد در حالی که ایران هیچ‌گاه دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود.

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلای اعظم امام خمینی(ره) اظهار کرد: روز عید فطر در اسلام بزرگ‌ترین عید اسلامی است و باید این روز را به عنوان عید بزرگ روزه‌داران شمرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به هیاهوی آمریکا در مذاکره با کره شمالی ابراز کرد: پس از مذاکرات بین دو کشور، رئیس‌جمهور آمریکا تلاش کرد این گفت‌وگو را یک پیروزی بزرگ برای خود جلوه دهد ولی واقعیت این است که برای رسیدن به یک توافق مشترک راه زیادی پیش‌رو است.

وی بیانیه وزارت امور خارجه در رابطه با مذاکره آمریکا با کره شمالی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این بیانیه وزارت امور خارجه به سابقه بدعهدی آمریکا در برجام اشاره کرده و خطاب به کره شمالی گفته است که این بدعهدی باید مورد توجه کره شمالی باشد چرا که آمریکا با خروج از برجام نشان داد که به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: نکته مهم این مذاکرات این است که آمریکا توافق چندجانبه بین‌المللی را زیر پا گذاشت و از برجام خارج شد در حالی که ایران هیچ‌گاه دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا با کره شمالی به مذاکره می‌پردازد در حالی که این کشور دارای زرادخانه بزرگی است و این رفتار آمریکا ناشی از رفتار ریاکارانه بود ولی بداند که ایران هیچ وقت زیر بار ذلت نخواهد رفت و برای دستیابی به حقوق مسلم خود و انرژی صلح آمیز هسته ای از کسی اجازه نمی گیرد.

آل‌هاشم با تبریک عید به همه مسلمین و مسلمانان کشورهای همسایه افزود: روز عید روز بیداری،آگاهی انسان‌ها است و باید بدانیم که روز حساب و کتاب است.

امام جمعه تبریز با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) مبنی بر اینکه هر روز که معصیتی نباشد، عید است، گفت: بی‌شک هر انسانی که گناهی نکرده و معصیتی نکند هر روزش عید خواهد بود.

وی  با تاکید به اهمیت روز فطر برای مسلمانان بیان کرد: بعد از یک‌ماه عبادت و بندگی، منتظر پاداش از جانب پروردگار هستیم و البته مسرور از اینکه توفیق یک ماه میهمانی خداوند را داشتیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: نماز عید فطر سنگر بزرگ برای وحدت مسلمانان است و برپایی نمازش اهمیت ویژه‌ای دارد و باید ائمه جماعت در خطبه‌های این نماز، مردم را از مسائل منطقه، روز، اقتصاد و احکام آگاه سازند.

وی با اشاره به اینکه از خداوند می‌خواهیم این ماه رمضان را آخرین ماه رمضان ما قرار ندهد، افزود: اگر تقدیر بر این بود که آخرین ماه رمضان را داشته باشیم، امید است ابتدا بخشیده و پاکیزه باشیم سپس از دنیا برویم.

امام جمعه تبریز در اعلام مناسبت‌های تقویمی به سالروز شهادت شهید دکترچمران اشاره کرد و گفت: این شهید عنصر موفقیت کشور در دوران دفاع مقدس بود.

وی، روز جهاد کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این روز یادگار امام بوده و برای بخش کشاورزی از ابتدای انقلاب زحمات زیادی کشیده شده است.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را پیش‌رو داریم که باید مسوولان برنامه‌ریزی برای اشتغال دانشجویان را در داشته باشند.

وی در ادامه بزرگداشت حزب موتلفه و شهدای آن را یادآور شد و گفت: شهدای موتلفه نمادهای عزت و اقتدار ملت ایران هستند که از سال ۴۲ در کنار امام راحل و رهبری فعالیت کرده و شهدایی مانند امانی، بخارایی، نیک‌نژاد، عراقی و لاجوردی تقدیم کرده‌اند.

امام جمعه تبریز در پایان از همه مردم به خاطر شرکت در مراسم ترتیل‌خوانی و نماز جماعت تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/