اولین قدم برای جذب سرمایه خارجی الحاق به FATF است
اولین قدم برای جذب سرمایه خارجی الحاق به FATF است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این میزان ایجاد حساسیت در خصوص FATF لازم نیست.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپور ضمن موافقت با پیوستن به FATF، اظهار داشت: من به عنوان دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی کاملا نظر مثبتی در خصوص  پیوستن ایران به FATF دارم زیرا در شرایط فعلی اگر به این کنوانسیون ملحق نشویم، آینده خوبی در انتظار کشور نیست، برای شفافیت اقتصاد کشور باید به این کنوانسیون بپیوندیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظام حاکم بر کشور ما عنوان جمهوری اسلامی ایران را دارد و به دنبال صداقت و عدالت هستیم و نباید برای خود مانع تراشی کنیم و این میزان ایجاد حساسیت در خصوص FATF لازم نیست.

وی افزود: موضوع FATF دروازه‌ای برای بانک‌های داخلی است تا بتوانند روابط خوبی با بانک‌های جهانی داشته باشند و درجه اطمینانی است که به دنیا می‌دهیم تا سایر کشورهای جهان برای جذب سرمایه خارجی روی ایران حساب کنند.

آقاپورعلیشاهی ادامه داد: تا سال ۲۰۲۵ تنها راه نجات اقتصاد ایران، جذب سرمایه گذار خارجی است، اولین قدم برای تحقق این هدف اصلاح امور بانکی و الحاق به FATF است.

نماینده مردم شبستر در دوره دهم مجلس شورای اسلامی در خصوص نگرانی برخی از مخالفان FATF در خصوص بررسی تراکنش‌های بانکی، گفت: مگر ما در تراکنش های بانکی خود مشکلی داریم که شفاف شدن آن‌ها موجب نگرانی برخی شده است؟ کسانی باید بترسند که مشکل دارند، ما ترسی از دنیا نداریم.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند که در کنار مردم باشید و اگر شفافیت در موضوعات مالی داریم نباید از پیوستن به FATF ترسی داشته باشیم.

انتهای پیام/