مخالفان FATF به دنبال تحت فشار قرار دادن دولت و تقبیح برجام هستند
مخالفان FATF به دنبال تحت فشار قرار دادن دولت و تقبیح برجام هستند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: مخالفان FATF می‌خواهند دولت را تحت فشار قرار دهند و برجام را تقبیح کنند، در حالیکه برجام گشایش‌های خوبی را برای کشور به دنبال داشت.

به گزارش عصرتبریز، شهاب الدین بی‎مقدار ضمن موافقت با پیوستن ایران به FATF، اظهار داشت: من موافق پیوستن ایران به کنوانسیون FATF هستم و معتقدم نمی‌توانیم با همه جهان بجنگیم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعاتی مانند FATF ، CFT و قوانین مربوط به پولشویی مسائلی نیست که نگران کننده باشد، بیان کرد: مگر ما می خواهیم از تروریسم حمایت کنیم که از پیوستن به این کنوانسیون‌ها می ترسیم؟ باید این لوایح را تصویب کنیم تا دنیا بفهمد که جمهوری اسلامی ایران با تروریسم مقابله می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در FATF تاکید شده که سازمان ملل متحد تشخیص می‌دهد که چه گروه هایی تروریستی هستند، افزود: برخی افراد که نگران روابط ایران با سازمان‌های آزادی بخش فلسطین و حزب الله لبنان هستند، به ما بگویند که در کجای FATF گروه های فلسطینی و حزب الله لبنان را تروریستی معرفی کرده است؟

بی‌مقدار ادامه داد: در صورت پیوستن به FATF کمک‌های ایران به گروه های فلسطینی و حزب الله لبنان شفاف تر می‌شود و نتایج بهتری را به دنبال خواهد داشت، کسی نمی‌تواند ما را متهم کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مخالفان FATF به گونه ای موضع گیری می‌کنند تا نشان دهند که انقلابی هستند، در حالی که معتقدم انقلابی کسی است که به فکر اسلام و مردم ایران باشد، گفت: مخالفان FATF می‌خواهند دولت را تحت فشار قرار دهند و برجام را تقبیح کنند، در حالیکه برجام گشایش‌های خوبی را برای کشور به دنبال داشت.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از تحقق برجام مشاهده شد که ایران رشد اقتصادی مثبتی دارد و بانک جهانی نیز اعلام کرده ولی مخالفان می خواهند دولت را تحت فشار قرار دهند، بیان کرد: این اقدام مخالفان به نظر من منافع نظام را در خطر می‌اندازند.

انتهای پیام/