چرا در پرداخت مطالبات تا سقف یک میلیارد تومانی سپرده گذاران موسسات مالی تاخیر افتاد؟
چرا در پرداخت مطالبات تا سقف یک میلیارد تومانی سپرده گذاران موسسات مالی تاخیر افتاد؟

نایب رییس مجلس، گفت: تا پایان تیرماه باید تمامی سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان سپرده خود را دریافت کرده باشند.

به گزارش عصرتبریز، مسعود پزشکیان با اشاره به آخرین تصمیمات نمایندگان سران سه قوه برای رفع مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری، گفت: براساس تصمیمی که در نشست هفته ابتدایی خرداد ماه توسط نمایندگان سران سه قوه اخذ شده بود مقرر شد که مطالبات تمامی سپرده گذاران تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت شود؛ اما به دلیل تردیدهای روسای قوا روند پرداخت آن کمی به تاخیر افتاد و در حال حاضر این تردید برطرف و پرداخت ها آغاز شده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: از هفته گذشته دستور پرداخت این مطالبات صادر شده است و تا پایان تیرماه باید تمامی سپرده گذاران تا سقف یک میلیارد تومان سپرده خود را دریافت کرده باشند.

برخی از سپرده گذاران از این موضوع شکایت داشتند که در پرداخت های گذشته برخی افراد به جای یک ۱۰۰ میلیون تومان با حساب سازی ۴ رقم ۱۰۰ میلیون تومانی گرفته اند.

شکایت سپرده گذاران از برخی حساب سازی ها

وی با اشاره به گلایه سپرده گذاران درباره نحوه احراز هویت، ادامه داد: در نشست چهارشنبه گذشته درباره فیش های سپرده حسابی که از سپرده گذاران درخواست شده بحث هایی صورت گرفت، چراکه در گذشته تخلفاتی در برخی پرداخت ها با توجه به اینکه  موسسات مالی و اعتباری به بانک مرکزی و سیستم بانکی لینک نبوده و حساب و کتاب های آنها مشخص نبود شکل گرفته است؛ اما برای تسهیل کار مقرر شد اگر سپرده گذاران بدون فیش سپرده بانکی به بانک مراجعه کردند، زمان واریز را اعلام کنند تا موضوع از طریق بانک بررسی و سپرده پرداخت شود تا تخلفی شکل نگیرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برخی از سپرده گذاران از این موضوع شکایت داشتند که در پرداخت های گذشته برخی افراد به جای یک ۱۰۰ میلیون تومان با حساب سازی ۴ رقم ۱۰۰ میلیون تومانی گرفته اند.

سپرده های بیش از یک میلیارد پس از پیگیری های حقوقی پرداخت می شود

وی با اشاره به گلایه برخی سپرده گذاران درباره اینکه بانک ها اصل سند سپرده گذاران را برای پرداخت  سپرده ها دریافت می کنند، افزود: مقرر شد بانک مرکزی متنی حقوقی آماده کند و براساس این سند به تمامی بانک ها و موسسات اعلام شود که سپرده گذاران تا یک میلیارد تومان از سپرده خود را دریافت کرده اند و مابقی سپرده نیز پس از پیگیری های حقوقی پرداخت شود.

نایب رییس نهاد قانون گذاری کشورمان، تصریح کرد: در این نشست تاکید شد که قوه قضاییه جدی تر با افرادی که این مشکل را برای کشور و سپرده گذاران ایجاد کرده اند برخورد کند.

انتهای پیام/