تلگرام و اینترنت فعالیت بدنی جوانان را کاهش داده است
تلگرام و اینترنت فعالیت بدنی جوانان را کاهش داده است

عضو فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از بی‌توجهی به ورزش و فعالیت‌های بدنی در مدارس، گفت: مدارس در شهرهای بزرگ با محدودیت فضا روبه‌رو هستند به همین دلیل به فعالیت‌های بدنی توجه چندانی نمی‌شود.

به گزارش عصرتبریز، معصومه آقاپور با انتقاد از بی‌توجهی به ورزش و فعالیت‌های بدنی در مدارس، گفت: متاسفانه دانش‌آموزان به ویژه دختران برای انجام فعالیت‌های بدنی در مدارس با محدودیت رو به رو هستند؛ این محدودیت در شهرهای بزرگ مربوط به محدودیت فضا است و در شهرهای کوچک نیز مدارس با کمبود امکانات و تجهیزات روبه‌رو هستند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: وجود تلگرام و استفاده از اینترنت این روزها باعث شده که فعالیت بدنی به شدت کاهش یابد و این موضوع برای دانش‌آموزان به ویژه دختران که در آینده مادران و آینده‌سازان کشور هستند بسیار خطرناک است.

وی بیان کرد: امروزه با روش‌های سنتی نمی‌توان جوانان، نوجوانان و کودکان را به فعالیت‌های ورزشی ترغیب کرد؛ ورزش یک آیتم درسی نیست بلکه باید به عنوان ضرورت به آن توجه کرد؛ تا معلمان به ورزش و تحرک بدنی اعتقادی نداشته باشند نمی‌توانند دانش‌آموزان را به سمت ورزش جذب کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه انجام فعالیت‌های ورزشی توسط دختران یکی از الزامات است، ادامه داد: برای ترغیب دختران به انجام فعالیت‌های بدنی تمامی دستگاه‌ها باید با یکدیگر همکاری کنند؛ در صورتی که سازمان صداوسیما الگوهای ورزشی را به دانش‌آموزان به ویژه دختران نشان دهد این قشر انگیزه لازم برای فعالیت‌های ورزشی و موفقیت در این حوزه را به دست می‌آورند.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه چگونه با ایجاد محدودیت، دختران برای ورزش انگیزه پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: نمایش مدال‌آوران و قهرمانان زن در رسانه ملی الگوی مناسبی برای دختران کوچک است تا در آینده به فعالیت‌های بدنی و… تشویق شوند؛ وجود امکانات مناسب و معلمان متخصص در مدارس نیز لازمه گسترش ورزش در مدارس است در این صورت دانش آموزان برای ورزش اشتیاق لازم راپیدا می‌کنند.

انتهای پیام/