استاندار آذربایجان شرقی گفت: همه کارکنان و مدیران دستگاه‌های دولتی باید با ادبیات سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اقتصادی و عمرانی آشنا شوند و از تحولات به وجود آمده در این حوزه استفاده کنند.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در مراسم معارفه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه وضعیت کشور کاملاً متفاوت با دهه‌های گذشته است، افزود: امروز در همه حوزه‌ها با تحولات بزرگی مواجه هستیم که اگر به سازوکار این تحولات آشنا بوده و از ابزارهای متناسب با آن استفاده کنیم برنده خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز وضعیت درآمدهای دولت مشخص است، بخش عمده این درآمدها صرف امور جاری می‌شود و تقریباً پولی برای کارهای عمرانی نمی‌ماند؛ اما در عوض ابزارهایی در اختیار داریم که با استفاده از آنها می‌توانیم به خیل عظیم منابع دست پیدا کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در گذشته به ذهن هیچ‌کس خطور نمی‌کرد که بخش خصوصی بتواند نیروگاه احداث کند یا در پروژه‌های عمرانی مشارکت داشته باشد، اما امروز این مسأله نه تنها کاملاً پذیرفته شده، بلکه در اجرای اصل ۴۴، خود دولت داوطلبانه بنگاه‌های اقتصادی و پروژه‌های زیربنایی را به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

وی اظهار داشت: اعتبار عمرانی استان در سال گذشته یک‌هزار میلیارد تومان بود که ۵۰ درصد آن تخصیص یافت؛ در حالی که یکی از شرکت‌های بخش خصوصی تعهد کرده است که در دو استان جنوبی کشور در چهار سال آینده ۱۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کند که این یکی از نشانه‌های تحول است.

خدابخش با تأکید بر اینکه باید از این تحولات استفاده کنیم، افزود: پیش‌نیاز این امر، آموزش است؛ همه کارکنان و مدیران دستگاه‌ها باید با ادبیات سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اقتصادی و عمرانی آشنا شوند و از فرصت‌های عالی و کم‌نظیری که ایجاد شده استفاده کنند.

گفتنی است در این مراسم جواد رحمتی بعنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی معارفه و از زحمات محمدصادق پورمهدی تجلیل شد.

انتهای پیام/