نمایشگاه «هویت» در حمایت از قربانیان اسیدپاشی برگزار می‌شود 
نمایشگاه «هویت» در حمایت از قربانیان اسیدپاشی برگزار می‌شود 

نمایشگاه آثار هنری در حمایت از قربانیان اسیدپاشی در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش عصرتبریز، نمایشگاه آثار هنری با عنوان «هویت» در حمایت از قربانیان اسیدپاشی، دوم تا هفتم تیرماه ۹۷ از ساعت ۱۰ الی ۱۹ در نمایشگاه عمارت شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

هادی پاشاچینی، مسوول برگزاری این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار عصر در این خصوص گفت: بیشتر آثار این نمایشگاه مربوط به قربانیان اسیدپاشی است که توسط انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی در تهران جمع‌آوری شده و طی فراخوانی که از یک ماه گذشته انجام گرفته، آثار هنرمندان تبریزی نیز در رابطه با موضوع اسیدپاشی گردآوری شده است.

وی با اشاره به موضوع و انتخاب واژه‌ی «هویت» برای این نمایشگاه، گفت: هدف از انتخاب این نام، تمرکز بر روی هویت قربانیان است چراکه پس از عمل اسیدپاشی طبیعتا چهره که جزئی از هویت هر شخص است، دستخوش تغییرات ناخواسته‌ای می‌شود فلذا این موضوع با هدف مقایسه هویت فرد پیش و پس از اسیدپاشی مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی کشور با بیان اینکه هدف از انتخاب این موضوع نوعی فرهنگ‌سازی است، تصریح کرد: در این نمایشگاه مجموعه تصاویری از چهره های قربانیان، قبل و پس از اسیدپاشی در کنار هم و در یک قاب به تصویر کشیده شده و امیدواریم که آگاهی عموم مردم در خصوص این عمل غیرانسانی افزایش یابد.

او ادامه داد: فروش این آثار و تمام سودی که از این نمایشگاه حاصل شود، بمنظور حمایت از هزینه های درمان قربانیان اسیدپاشی به حساب انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی کشور واریز خواهد شد.

پاشاچینی با اشاره به دعوت از قربانیان تبریزی که امسال مورد اسیدپاشی قرار گرفتند، یادآور شد: از خانم «مریم نجاتی» دومین قربانی اسیدپاشی در تبریز بواسطه بهبود نسبی شرایط جسمی، دعوت به عمل آمده و ان شا الله در روز افتتاحیه این نمایشگاه حضور خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان تبریزی از طریق شماره حساب ۶۱۰۴۳۳۷۷۲۵۷۳۴۷۸۲ بانک ملت و کد دستوری *۷۴۱*۳*۳۳۰۰# می‌توانند جهت ارسال کمک‌های نقدی به انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی کشور اقدام نمایند.

گفتنی است؛ این نمایشگاه با حمایت شورای اسلامی شهر تبریز و در محل نمایشگاه عمارت شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/