هنوز رویای صعود برای ایران زنده است
هنوز رویای صعود برای ایران زنده است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: هنوز رویا و آرزوی ما کاملا زنده است؛ به خاطر اینکه رویا را به واقعیت تبدیل کنیم و به دور دوم برویم تلاش می‌کنیم برنده مقابل پرتغال باشیم.

به گزارش عصرتبریز، کارلوس کی‌روش در ارتباط با برنامه تلویزیونی ۲۰۱۸ اظهار داشت: برنده واقعی تیم ملی همان هواداران هستند که همیشه حامی تیم ملی ایران بوده‌اند. البته چند نفری بودند که نمی خواستند ما اینجا باشیم.

از حالا دلیلی برای گرفتن جشن نداریم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: اکثریت کارشناسان این حق را برای ما قائل نبودند که ما برای خودمان رویا قائل شویم. اما خوشبختانه ثابت کردیم توانایی‌ تبدیل رویا را به واقعیت داریم.ما با هم تلاش کردیم و جنگیدیم. فکر می‌کنم این پسران استحقاق تبریک را دارند. یک لحظه بسیار خاص برای آنها است اما این موارد هیچ دلیلی ندارد که از حالا جشن بگیریم. واقعا نتایجی را که مقابل مراکش و اسپانیا گرفتیم وظیفه ما را مقابل پرتغال سنگین کرده و ما با تمام تلاشمان را مقابل پرتغال خواهیم کرد.

هنوز رویای ما زنده است

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما تمام تلاشمان را کردیم. هنوز رویا و آرزوی ما کاملا زنده است. به خاطر اینکه رویا را به واقعیت تبدیل کنیم و به دور دوم برویم تلاش می‌کنیم برنده مقابل پرتغال باشیم.

مصدومیت تنها نگرانی ما برای دیدار با پرتغال است

کی روش در ادامه در مورد مصدومیت برخی از بازیکنان گفت:متاسفانه چندنگرانی از بابت بازیکنان داریم که البته این وظیفه مربیان است که راه کار پیدا کنیم. کادرپزشکی خوبی داریم و تلاش می‌کنیم بازیکنان به بازی برسند.

به خاطر دوستانم در پرتغال صلاح نیست مسایل را بگویم

کی‌روش افزود: همان طور که متوجه شدید و دیدید، در چند دقیقه آخر بازی با اسپانیا اجبار پیدا کردیم و تعویض‌ انجام دادیم به خاطر اتفاقاتی که رخ داد. البته الان زمان این نیست که باز و شفاف صحبت کرده و مسایل را بیان کنم. چون دوستان ما در پرتغال این برنامه را حتما تماشا می‌کنند.

امیدوارم با همه نفرات به مصاف پرتغال برویم

وی در مورد مصدومیت احسان حاج صفی و تعویض او گفت: به خاطر یک سری محدودیت‌های فیزیکی بود، کادر پزشکی تلاش می‌کند تا این بازیکن سلامتی کاملش را برای بازی با پرتغال به دست آورد. امیدواریم اتفاق خاصی رخ ندهد و بازیکنان ما همه باشند. شما حتما درک می‌کنید که الان زمان باز صحبت کردن در مورد بازیکنان نیست.

وظیفه داریم که به پرتغال ضربه بزنیم

کی روش در مورد بازی بعدی تیم ملی مقابل پرتغال گفت: هیچ تیمی شکست ناپذیر و غیر قابل دسترس نیست. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا نتیجه بگیریم. تلاش می‌کنیم در زمان لازم و از فرصت ها استفاده کنیم. وظیفه ما این است که آنجایی به آنها ضربه وارد کنیم که دردشان بیایید. هیچ تیمی در دنیا کامل نیست اما در لحظاتی که صاحب توپ می‌شویم باید از نکات مثبت بازی استفاده کنیم.

عملکردمان مقابل اسپانیا نمی‌تواند عاملی باشد تا پرتغال را ببریم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: بازی ها صفر – صفر شروع می‌شوند. عملکرد بازی گذشته ما نمی‌تواند در آینده کمک ما باشد تا پیروز شویم اما اعتبار و پرستیژ پرتغال هم به آنها کمک نمی‌کند موفق شوند. در نتیجه اینکه چه کسی و چه تیمی می‌تواند پیروز شود، تیمی است که در ۹۰ دقیقه خوب بازی کند و کم‌تر مرتکب اشتباه شود.

برای تحقیر به روسیه نیامدیم

وی در ادامه عنوان کرد: یک مسئله ای که تمام کارشناسان بین المللی دیدند و اذعان کردند، نتیجه، نتیجه ای نبود که مستحق ایران باشد. ما نیامده‌ایم که تحقیر شویم، کاملا جدی برای حضور در جام جهانی آمده‌ایم. فکر می‌کنم تمام کارشناسان بین المللی و هوادارن متوجه شدند که فوتبال ایران با تمام محدودیت‌هایی که در این مدت بوده، اینجا آمده‌ایم تا برنده شویم. این تمام دستاورد‌های ما بوده است.

ما برای ملت ایران بازی می کنیم

کی روش گفت: پیش از شروع مسابقات حتی آرزوی موفقیت را به ما نمی‌دادند.اما حالا همه حریفان می دانند ما توانایی شکست دادن آنها را داریم. این به خاطر تلاش بازیکنان است. آنها کارشان را با مسئولیت انجام می‌دهند. کاملا اشراف دارند به مسئولیتی که روی دوششان است. چون ما برای ملت ایران بازی می کنیم‌.

امیدوارم ایران و پرتغال به دور بعد صعود کنند

کی روش در مورد بازی با تیم ملی پرتغال ، یعنی تیم شابقش دوباره تاکید کرد: من در حال حاضر برای تیم ملی ایران کار می‌کنم. هر اتفاقی که برای تیم ملی پرتغال بیافتد برای صعود به دور بعدی فرقی برای من ندارد. البته امیدوارم که هر دو تیم به مرحله بعدی بروند.

اگر دنبال بازی آسان بودیم در همان ایران می ماندیم و بازی های راحت انجام می‌دادیم

وی ادامه داد: من در حال حاضر فقط به فکر تیم ملی ایران هستم و برای بازی بعدی، البته باید متوجه باشید که کار ما دشوار است. به بازیکنان هم گفتم و به همه گفتم با توقع اینکه کار ما آسان و سخت است به اینجا نیامده‌ایم. اگر توقع کار آسان را داشتیم در ایران می‌ماندیم و یک سری بازی‌های آسان را انجام می دادیم. با کمال احترام. شاید بدانید، در شرایط روحی خوبی نباشم، اگر این طور بود که ما در خانه می‌ماندیم. ما اینجا آمده‌ایم راه بهتری باشد. تنها راهی که می توانیم بهتر باشیم. مسائل سخت و چالش برانگیزی را سعی کنیم از پس آن بر بیاییم. این راه آن است، تیم بهتر و بازیکنان بهتری داشته باشیم. همیشه سعی کردیم بگوییم اهمیت یک آماده سازی خوب چقدر بالا است.

فوتبال یک قدم زدن برای تفریح در پارک نیست

وی در پاسخ به این سوال که خیلی از شاگردان قدیمی شما مدعی شده‌اند که در تمرین‌ها سخت گیر هستید، گفت: وقتی شما با افراد مختلف کار می کنید، وظیفه شما این است که بهترین ها را از وجودشان بیرون بکشید. اگر کار را راحت بگیریم. آن بهترین را نخواهید بیرون کشید.من همه آدم‌ها، اصلا از وقتی که نوزاد بودیم، اصلا راحتی را دوست داریم. دوست داریم مادر همه چیز را مهیا کند.بعضی وقت‌ها مادران ما این روحیه را به ما القا می‌کنند که همیشه همه چیز راحت باشد. وقتی شما لیدر و رهبر هستید باید کاری کنید که همه چیز ساده نباشد.

ایمان دارم که غیرممکن ها، ممکن می شوند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: در طول تمرینات تلاش می کنم به جزییات دقت کنم. به بازیکنانم در زمین گفته اند که ۱۰۰ درصد تلاش کنید به خاطر اینکه وقتی بازی شروع می شود، شما باید از بازی لذت ببرید. اما وقت صحبت کردن از کار کردن و تلاش کردن است، اگر می خواهید خوب باشید، باید خواسته‌هایتان زیاد باشد.من ایمان داریم، غیر ممکن ها از همین ها می شود، و به همین دلیل است که ما می توانیم به کره ماه دسترسی داشته باشیم. فکر می کنم این مسئله برای همه صدق می کند.

هیچ کس مالک پیراهن تیم ملی نیست

وی در پاسخ به این سوال که با این تیم جوان آیا نی توانید در جام ملت های آسیا قهرمان شوید، گفت: رویکرد ما با این تصمیم ها و تلاش ها این است که روزی به هدف مان می رسیم، مخصوصا برخی مواقع بعضی افراد که به تعطیلات رفتنم ایراد می گرفتند و نگران بودند(شوخی کردم) مسئله اصلی همین جاست که تیم ملی باید یک اصول پایه داشته باشد که هیچ کسی خودش را صاحب پیراهن تیم ملی نداند. بازیکن حق دارد لباس را برتن کند، اما هیچ کس صاحب آن نیست. شما همیشه باید بلوغ و کیفیت بازیکنان را با هم تلفیق کنید. اما آقایان؛ مهم ترین انفجار فرمول کار کردن روی شخصیت بازیکنان است و ما این کا را انجام داده‌ایم.

همیشه باید پیشرفت کنیم

وی ادامه داد: اردو پس از اردو برگزار کردیم، این بازیکنان جوان توانستند پا به این جام جهانی بگذارند البته با تجربه و بلوغ بیشتر. من دوست ندارم تغییر نسل و انقلاب و این کلمات استفاده کنم، همیشه باید یک پیشرفت خوب داشته باشیم.

انتهای پیام/