معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از راه اندازی کمیته تخصصی خانه های تاریخی با نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری تبریز در راستای تدوین نظام نامه احیای خانه‌های تاریخی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، حجت الاسلام احمد حمیدی در جلسه بررسی چگونگی امکان مشارکت شهروندان در مرمت نگهداری و استفاده از خانه های تاریخی با اشاره به نقش تاریخی، فرهنگی و اجتماعی خانه‌های تاریخی افزود: خانه‌های تاریخی نمایانگر هویت و فرهنگ شهر ما و معرف سبک زندگی اصیل و معماری بومی است.

وی از راه اندازی کمیته تخصصی خانه های تاریخی با نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری تبریز در راستای تدوین نظام نامه احیای خانه های تاریخی خبر داد و افزود: نظام نامه احیای خانه های تاریخی پس از تدوین طی مراحل قانونی به کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارسال خواهد شد.

وی افزود: خانه‌های قدیمی و با اصالت شهر با حمایت شهرداری در تدوین ضوابط و سیاست‌های تشویقی، با مشارکت صاحبان آن‌ها قابلیت مرمت، حفظ و نگهداری و تبدیل به مراکز گردشگری دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز بر ضرورت همراهی مجموعه میراث فرهنگی در این رویکرد تاکید و اظهار امیدواری کرد: خانه‌های تاریخی به عنوان میراث سبک زندگی گذشته باید در خدمت عموم شهروندان باشد.

جلسه بررسی چگونگی امکان مشارکت شهروندان در مرمت نگهداری و استفاده از خانه های تاریخی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، شهردار منطقه هشت تبریز و تعدادی از مدیران وکارشناسان  شهرداری تبریز در معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.

گفتنی است؛ کهن شهر تبریز به دلیل داشتن خانه های زیبای تاریخی به ویژه از دوران قاجار، به شهر خانه های قاجاری معروف است.

انتهای پیام/