شهرداری تبریز حاضر به مصالحه برای جلوگیری از قطع ‌درختان زعفرانیه نشد
شهرداری تبریز حاضر به مصالحه برای جلوگیری از قطع ‌درختان زعفرانیه نشد

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تبریز گفت: شهرداری تبریز حاضر به مصالحه برای جلوگیری از قطع ‌درختان زعفرانیه نشد.

به گزارش عصرتبریز، جواد سلیمی در نشست خبری با رسانه‌ها به مناسبت هفته قوه قضاییه، با اشاره به موضوع قلع و قمع درختان یک ملک شخصی در منطقه زعفرانیه تبریز با حکم دادگاه اظهار داشت: شهرداری زمینی را در زعفرانیه به عنوان فضای سبز تصاحب کرده بود اما از سال‌ها قبل شکایتی از طرف مالک زمین مطرح می‌شود که این فرد برای زمین مورد اشاره، سند قطعی با کاربری مسکونی دارد.

وی با بیان اینکه دادگاه پس از استعلامات لازم، این سند را تایید کرد افزود: پس از مدت‌ها بررسی دقیق پرونده، حکم خلع ید با قلع و قمع ابنیه و اشجار به نفع مالک سنددار این ملک صادر شد که در دادگاه تجدید نظر استان هم تایید و به اجرای احکام رسید.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تبریز با تاکید بر اینکه شاکی حاضر به مصالحه با شهرداری بود تا درخت‌ها بریده نشود و اجرای احکام وارد عمل نشود اضافه کرد: بعد از دعوت‌های مکرر، شهرداری وارد مصالحه نشد و حتی گفت اگر وارد عمل شوید، آن را رسانه‌ای می‌کنیم! که بعد از اجرای حکم، عده‌ای این موضوع را با اهداف خاص و پشت پرده، به صورت جهت‌دار رسانه‌ای کردند.

وی ادامه داد: مالک این زمین حتی بعد از اجرای حکم هم حاضر به مصالحه با شهرداری شد ولی شهرداری حاضر نشد با قیمت کارشناسی آن زمین را که وسعتش بیش از ۱۰۰۰ متر مربع است تملک کند.

سلیمی با بیان اینکه باید قبل از اجرای حکم، شهرداری به عنوان متولی پارک‌ها و فضای سبز، باید درختان را جابجا می‌کرد اظهار داشت: موضوع این ملک علی رغم وجود سند قطعی، جهت مصالحه با شهرداری سال‌ها بلاتکلیف باقی مانده بود که در نهایت مجبور به اجرای حکم به نفع مالک شدیم چراکه شهرداری آن را تصرف کرده بود.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای در این پرونده وانمود می‌کنند که دادگستری در این موضوع مقصر است تصریح کرد: حقیقت مطلب این بود که این زمین ملک شخصی یک خانم بود که درآن فضای سبز ایجاد شده بود ولی شهرداری هم حاضر به مصالحه و پرداخت حق و حقوق قانونی مالک برای تملک آن نشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم