وظیفه مسئولان ارتقای شاخص‌های امید در بین جوانان است
وظیفه مسئولان ارتقای شاخص‌های امید در بین جوانان است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امید به آینده حیاتی ترین موضوع برای جامعه است، گفت: زنده نگه داشتن امید به آینده شغلی، فردی و کشور به ویژه در حوزه جوانان مهم ترین وظیفه ما مسئولان است.

به گزارش عصرتبریز، رحیم شهرتی‌فر در هفتمین گردهمایی مسوولان امور جوانان ادارات کل ورزش و جوانان سراسر کشور در تبریز، افزود: وظیفه مسئولان ارتقای شاخص های امید به آینده شغلی، فردی و کشور است و انتظار ما از این همایش نیز این است که راهکارهای لازم برای برون رفت از ناامیدی و یاس در آن ارایه شود.

وی با بیان اینکه ۱۴۰ سازمان مردم نهاد حوزه جوانان در استان فعالیت می کند، افزود: سیاست اصولی دولت حمایت از ایجاد و تاسیس تشکل های غیردولتی به خصوص بین جوانان است.

وی گفت: برای تامین مشارکت جدی جوانان در مسایل سیاسی باید برنامه های عملیاتی وجود داشته باشد؛ هر چند در انتخابات سال گذشته جوانان حضور پررنگی در عرصه مشارکت سیاسی داشتند باید این مشارکت در برنامه ها در طول سال عمومیت پیدا کند و مختص زمان خاص نباشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در این شرایط خاص با وجود هجمه دشمنان، ملت ایران و نظام مقتدر اسلامی استقامت نشان می دهد و این نشان از اعتماد مردم به نظام و پایگاه مردمی نظام دارد.

شهرتی‌فر با بیان اینکه باید توجه کنیم که این سرمایه می تواند خدشه ببیند و تضعیف شود، ادامه داد: برای حضور خودجوش و فعال جوانان در فعالیت های مشارکتی باید تدابیر لازم اندیشیده شود و مساله مهمی که در حوزه جوانان باید مورد توجه قرار گیرد، ظهور و بروز خرده فرهنگ های کج رو است.

وی گفت: باید توجه کرد که این خرده فرهنگ ها در بین جوانان که متاثر از گرایشات و الهامات ناهمنوا هستند باید مهار شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: اگر این خرده فرهنگ ها مهار نشود، می توانند بستر بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی باشند و باید هشدارهای لازم به دستگاه های تربیتی و نظام آموزش و پرورش و نظام عالی ارایه شود.

شهرتی فر با تاکید بر ضرورت توجه به مسایل مربوط به جوانان افزود: یک سوم جمعیت آذربایجان شرقی را جوانان تشکیل می دهند و باید نسبت به نشاط اجتماعی و هدفمند کردن جوانان و ارایه آموزش های لازم زندگی برنامه های جدی عملیاتی و به دور از شعار و حرف های کلیشه ای اجرا شود.

وی گفت: گفتمان امروز جوانان و زبان قابل درک و فهم آنان در سیستم های تصمیم ساز و تصمیم گیر دچار نقصان جدی شده که باید برای آن برنامه داشته باشیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: ما با تفاهم نامه برجام سیاست برد برد را برای ایران رقم زده بودیم و صهیونیست ها و آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که برای ایران نباید بردی مطرح شود.

شهرتی‌فر ادامه داد: آنان خواستند که این سیاست برد برد را به باخت تبدیل کنند و به همین خاطر ایالات متحده آمریکا از برجام خارج شد.

وی گفت: چاره کار وحدت، همدلی و هم افزایی، توجه به ارزش های اسلامی و استقامت و مقاومت است.

شهرتی‌فر افزود: هشت سال جنگ تحمیلی و ۴۰ سال مقاومت نشان از استقامت این ملت دارد و باید مشارکت جوانان را در عرصه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی فراهم کنیم.

انتهای پیام/