امام جمعه تبریز: وظیفه اصلی در خبررسانی بیان واقعیت هاست

دسته: آذربایجان شرقی , اجتماعی , ویژه
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

عصر تبریز:  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : وظیفه و تعهد اصلی در خبررسانی بیان واقعیت هاست و در انتشار اخبار باید تمام بخش های یک رویداد مد نظر باشد و نباید گزینشی عمل کرد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری عصر سه شنبه در دیدار با معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: رعایت اصل صداقت در خبررسانی موجب تقویت دولت می شود.

وی افزود: رعایت موازین اخلاقی و اخلاق خبرنگاری در اطلاع رسانی، رکن است و نباید در نقدها از مسیر انصاف خارج شویم .

وی افزود : نقد رسانه باید سازنده باشد و نباید از مسیر انصاف دور شد، بر این اساس تخریب دولت در سالی که به نام همدلی و همزبانی دولت و ملت مزین شده است ،جایز نیست .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت : خبرگزاری جمهوری اسلامی تاثیرگذاری مناسبی در روند خبررسانی و اطلاع رسانی کشور دارد و خبرگزاری نظام و دولت است .

امام جمعه تبریز با تاکید مجدد بر صداقت خبری اظهار کرد : اصل صداقت و بیان واقعیت بدون دخل و تصرف دو رسالت اصلی خبرگزاری جمهوری اسلامی است .

آیت الله شبستری با بیان آیاتی از قرآن مجید در خصوص اهمیت صداقت ،گفت : صداقت چندین قسم دارد که شامل صدق در بیان،صدق درعمل، صدق در عهد و صدق در نقل قول است .

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد : رعایت اصل صداقت موجب افزایش اعتماد مردم و مقبولیت بیشتر می شود .

حسین رمضانی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در این دیدار سیاست ها و برنامه های ایرنا در دوره جدید را تشریح کرد .

در این دیدار همچنین محمد عزیزی راد به عنوان رییس جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی استان آذربایجان شرقی معرفی شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل