تلفات شرکت توزیع نیروی برق تبریز به ۸٫۳ درصد رسیده است
تلفات شرکت توزیع نیروی برق تبریز به ۸٫۳ درصد رسیده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: تلفات شرکت توزیع نیروی برق تبریز هم اکنون به ۸٫۳ درصد رسیده است که در صورت توجه ویژه به تلفات غیر فنی می‌توانیم این رقم را تا ۸ درصد نیز کاهش دهیم.

به گزارش عصرتبریز، عادل کاظمی در جلسه منطقه‎ای کمیته ملی کاهش تلفات در تبریز، گفت: کاهش تلفات غیر فنی سرمایه گذاری کمتری را می‎ طلبد و تاثیرات آن زیاد و آنی است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته مطالعاتی که به منظور ارائه طرح های کاهش تلفات فنی در حوزه عملیاتی یکی از امور های بهره برداری شرکت انجام شده بود، نشان می داد به منظور کاهش تلفات ۰٫۲ درصدی، نیازمند سرمایه گذاری بالغ بر هشت میلیارد تومان می باشد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز ادامه داد: در بخش غیر فنی با سرمایه گذاری بسیار کمتر در زمینه هایی همچون مقابله با استفاده کنندگان برق های غیر مجاز، دستکاری لوازم اندازه گیری، کاهش عدم قرائت کنتورها و … امکان کاهش تلفات وجود دارد.

کاظمی افزود: تلفات شرکت توزیع نیروی برق تبریز هم اکنون به ۸٫۳ درصد رسیده است که در صورت توجه ویژه به تلفات غیر فنی می توانیم این رقم را تا ۸ درصد نیز کاهش دهیم.

گفتنی است جلسه منطقه ای کمیته ملی کاهش تلفات به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق تبریز و با حضور معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیر، جمعی از اعضای کمیته کاهش تلفات ملی و مسئولین شرکت های توزیع نیروی برق استان آذربایجان‎شرقی، استان آذربایجان‎غربی، استان اردبیل و تبریز برگزار شد.

انتهای پیام/