اصناف و بازاریان تبریز فرصت هیچ سوءاستفاده‌ای را به سودجویان ندادند
اصناف و بازاریان تبریز فرصت هیچ سوءاستفاده‌ای را به سودجویان ندادند

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه دشمن بازار تبریز را تهدید کرده بود، گفت: آفرین بر بازاریان و اصناف تبریز که بهانه‌ای به دشمن نداند.

به گزارش خبرنگار عصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه های نماز سیاسی و عبادی جمعه تبریز با اشاره به تلاطم چند روز اخیر بازار، گفت: التهاب بازار و به تبع آن افزایش بی رویه قیمت‌ها موجب ایجاد نگرانی جدی در بین عموم مردم شده است اما همانطور که آقای رئیس‌جمهور اعلام نمودند و تمام صاحب نظران بر این ادعا تاکید دارند، این موضوعِ گرانی و التهاب بازار، یک جنگ روانی علیه نظام در حوزه اقتصادی است و حکایت از این امر دارد که دشمن در روش و شیوه جدید، خصومت با نظام را از طریق جنگ اقتصادی و روانی کلید زده است.

وی با اشاره به قضایای اخیر و آشوب عده‌ای در بازار تهران و اینکه مشخص شد این افراد وابسته به بیگانگان هستند، متذکر شد: آمریکا به دنبال ایجاد ناآرامی اقتصادی است تا از طریق آن بستری برای بهره‌برداری های امنیتی علیه نظام ایجاد کند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه دشمن بازار تبریز را تهدید کرده بود، تصریح کرد: آفرین بر بازاریان و اصناف تبریز که بهانه‌ای به دشمن نداند؛ اصناف تبریز باوجود اینکه مشکلاتی داشته و دارند فرصت هیچگونه عرض اندام و بهانه‌ای را به سودجویان نداند و باید به مردم تبریز آفرین گفت که از برهه های حساس همواره سربلند خارج شده‌اند.

وی تاکید کرد: امروز نیز بازاریان و اصناف تبریزی با حضور در نماز جمعه اعلام می‌کنند علی‌رغم اینکه خواستار رسیدگی به مسائل و مشکلات اقتصادی‌شان هستند، هیچ بهانه‌ای به سودجویان نخواهند داد تا از آب گل‌‌آلود ماهی بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی ضمن تاکید بر اینکه اصناف و بازاریان در پیروزی انقلاب و بخصوص دوران دفاع مقدس نقش بسزایی داشتند، توضیح داد: بازاریان و اصناف هرگز در راه آرمان‌های انقلاب کوتاهی نخواهند کرد و دولتمردان باید هر چه سریعتر برای ‌حل مشکلات بر حقِ این عزیزان تلاش کنند و همانند موضوع اعتصاب کامیون‌داران خدای نکرده بهانه به دست دشمن داده نشود به گونه‌ای که بعد رخداد حادثه و مشکل، مسولان مربوطه بفکر بیافتند!

وی در ادامه سخنانش بر ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد کشور که در خطبه‌های نماز عید فطر، رهبر معظم انقلاب مورد اشاره قرار دادند، تاکید کرد.

آل‌هاشم افزود: ایجاد وحدت و همدلی بین آحاد مردم، دولت و دست‌اندرکاران مربوطه برای حل مشکلات اقتصادی کشور بسیار مهم است.

وی با اشاره به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، تصریح کرد: امروز آمریکای جنایتکار و تروریست‌پرور مدعی حقوق بشر است که این ادعا ها بهانه‌ای برای بسط و گسترش سلطه‌طلبی و تریبونی برای فریب افکار عمومی جهان است.

آل‌هاشم افزود: جنایاتی مانند حمله به کاروان عروسی در افغانستان، کمک به تروریست‌های نام‌دار، شصت سال حمایت از رژیم صهیونیستی کودک‌کش در فلسطین و حمله به هواپیمای مسافربری ایران در ۱۲ تیرماه سال ۶۷ که یکی از سیاه‌ترین روزهای تاریخ بشریت است، آیا نقض حقوق بشر نیستند؟

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه به همگان ثابت شده که مدعیان کنونی حقوق بشر «دروغگویی» بیش نیستند، یادآور شد: در حادثه شلیک ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران ۲۹۰ تن بی‌گناه به شهادت رسیدند که در این بین حدود ۶۶ نفر از آن‌ها کودک و نوزاد بودند؛ مگر با وجود این مسائل و جنایت‌ها ما می‌توانیم مرگ بر آمریکا را فراموش کنیم؟

انتهای پیام/