احتمال قطعی برق در تبریز/ شهروندان در مصرف برق صرفه‎جویی کنند
احتمال قطعی برق در تبریز/ شهروندان در مصرف برق صرفه‎جویی کنند

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز طی اطلاعیه ای از عموم شهروندان تبریز خواست تا در مصرف برق صرفه جویی کنند.

به گزارش عصرتبریز، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به افزایش بی سابقه دمای هوا در روزهای اخیر و افزایش مصرف برق در تبریز به میزان ۱۰ درصد، از نظر فنی شبکه توزیع پاسخگوی این اضافه بار نیست و از مشترکین محترم می خواهیم در مصرف برق صرفه جویی کنند.

این اطلاعیه افزوده است: هم اکنون میزان مصرف برق در کشور چهار برابر متوسط مصرف جهانی برق است و این همت همه آحاد جامعه در مدیریت مصرف این انرژی با ارزش را می طلبد. با وجود اینکه هنوز وارد فصل تابستان نشده ایم میزان مصرف برق نسبت به روزهای مشابه سال گذشته نزدیک به۱۰ درصد افزایش داشته است و بر همین اساس روزها از ساعت ۱۱ الی ۱۵ شاهد اوج مصرف برق هستیم که نیازمند همکاری مستمر مردم و سازمان ها در رعایت الگوی مصرف برق جهت تامین برق پایدار برای مشترکین هستیم.

این اطلاعیه ادامه داده است: مصرف بی رویه انرژی برق موجب افزایش بار شبکه شده و احتمال انفجار و تخریب ترانس ها بوجود می آید که می تواند موجب قطعی برق شود.

در ادامه این اطلاعیه، شرکت توزیع نیروی برق تبریز خواستار استفاده از لوازم برقی به خصوص لوازم برودتی دارای علامت استاندارد و بر چسب انرژی شد.

همچنین این شرکت از  عموم شهروندان، سازمان ها و نهاد های دولتی و خصوصی خواست با عدم  استفاده از لوازم برقی غیر استاندارد و پر مصرف، در جهت پایداری شبکه و تامین مستمر برق و با صرفه جویی و استفاده بهینه از انرژی برق این شرکت را در خدمت رسانی به عموم همشهریان فهیم یاری رسانند.

این شرکت یادآور شده است: انتخاب نوع کولر با توجه به مناطق آب و هوایی، خاموش کردن کولر در هنگام ترک منزل، عدم استفاده از دور تند کولر در زمان پیک مصرف برق، ‌بستن کامل در و پنجره به هنگام استفاده از کولر از راهکارهای ساده در جهت تعدیل مصرف انرژی می باشد.

انتهای پیام/