رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی از انجام 25هزار ماموریت در بهار امسال توسط اورژانس استان خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، فرزاد رحمانی در تشریح این خبر، اظهار داشت: کارشناسان اورژانس استان در سه ماهه اول سال‌جاری به ۲۴هزار و ۶۳۷ ماموریت تصادفی و غیرتصادفی اعزام شدند.

وی افزود: از مجموع این ماموریت‌ها ۱۹ هزار و ۵۹۹ مورد ماموریت غیرتصادفی و ۵ هزار و ۳۰۸ مورد ماموریت تصادفی بود.

رحمانی ادامه داد: ۱۰ هزار و ۹۰ بیمار غیرتصادفی و ۵ هزار و دو نفر مصدوم تصادفی توسط کارشناسان اورژانس این مرکز به بیمارستان‌های استان منتقل شدند.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: کارشناسان اورژانس ۱۱۵ آذربایجان‌شرقی ۶ هزار و ۴۷۰ نفر اقدامات درمانی در محل انجام دادند.

وی گفت: در مجموع این ماموریت‌ها فوت در محل ۶۹۲ نفر در ماموریت‌های غیرتصادفی و ۳۹ نفر در ماموریت‌های تصادفی توسط کارشناسان اعزامی این مرکز تایید شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی افزود: در این مدت برای یک هزار و ۴۷۰ بیمار قلبی، ۶۹۳بیمار تنفسی، ۲۱۴ نفر به دلیل سکته مغزی،۷۴ مورد به دلیل سقوط ، ۶۳۳ نفر به علت مسمومیت غیر از مونواکسید کربن و ۲۱۳ نفر به دلیل مسمومیت با مونواکسیدکربن خدمات فوریت‌های پزشکی ارائه داده‌اند.

انتهای پیام/