نمایندگان تبریز نگران آینده‌ی کارخانه ماشین‌سازی هستند
نمایندگان تبریز نگران آینده‌ی کارخانه ماشین‌سازی هستند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: نمایندگان تبریز نگران آینده‌ی کارخانه ماشین‌سازی هستند.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به اینکه واگذاری ماشین‌سازی بدون اطلاع نمایندگان تبریز در مجلس انجام شده است، اظهار کرد: باتوجه به نگرانی‌های نمایندگان، به دنبال برگزاری جلسه در دفتر دکتر پزشکیان با حضور نماینده‌ای از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران،  سازمان خصوصی سازی و خریدار کارخانه بودیم که به دلیل حضور نیافتن خریدار کارخانه این جلسه برگزار نشد.

 وی ادامه داد: هدف نمایندگان تبریز از برگزاری جلسه، اطلاع از برنامه‌های خریدار برای توسعه و پاسخگویی کارخانه برای نیازهای خاورمیانه است.

 سعیدی با اشاره به تحصن کارگران ماشین سازی در روزهای اخیر، خاطرنشان کرد: کارگران نیز نسبت به آینده‌شان نگرانی دارند. معتقدم در واگذاری‌ها موضوع «اهلیت» بسایر حائز اهمیت بوده و خریدار باید برای توسعه، تجهیز و نوسازی ماشین‌سازی برنامه داشته باشد.

 وی در پاسخ به سئوالی درباره‌ی اینکه چرا نمایندگان مجلس در جریان واگذاری ماشین‌سازی قرار نگرفتند؟ گفت: بنده از این روند واگذاری تعجب کردم. توصیه‌های نمایندگان تنها از سر دلسوزی بوده و پیش از این علی‌رغم مخالفت نمایندگان، کارخانه به فردی که از نظر مالی اهلیت نداشت، واگذار شده بود.

 این نماینده تبریز تصریح کرد: قصد نمایندگان رساندن کارخانه به سطحی است که آن اهداف اولیه در بدو تأسیس ماشین سازی برآورده شود؛ اما متأسفانه همراهی نکرده و اتهام هم زدند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا