دادگاهی شدن ۵ نفر به اتهام حیوان آزاری/ با هر گونه حیوان آزاری به شدت برخورد می‌کنیم
دادگاهی شدن ۵ نفر به اتهام حیوان آزاری/ با هر گونه حیوان آزاری به شدت برخورد می‌کنیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از محکومیت یک نفر و داداگاهی شدن چهار نفر دیگر به جرم حیوان آزاری در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حمید قاسمی با اعلام این خبر، افزود: یک نفر به جرم حیوان آزاری در میانه با رای دادگاه کیفری به دو ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش یکی از شهروندان مبنی بر وقوع حیوان آزاری در شهرستان میانه که به یگان حفاظت محیط زیست استان رسیده بود، با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان میانه، خودرو فرد متخلف شناسایی و به دادگاه احضار و محاکمه شد.

قاسمی ادامه داد: پس از برگزاری دادگاه، فرد مزبور به جرم حیوان آزاری و جریحه دار کردن عفت عمومی به دو ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی گفت: فرد محکوم شده دو قلاده سگ را به طرز فجیع و غیر انسانی پشت خودرو خود بسته و روی زمین کشیده بود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از در جریان بودن یک پرونده حیوان آزاری دیگر در دادگاه شهرستان هوراند خبر داد.

قاسمی گفت: بر اساس فیلمی که توسط اهالی منطقه به اداره حفاظت محیط زیست هوراند رسیده بود، چهار نفر به اتهام حیوان آزاری و کشتن یک قلاده روباه به دستگاه قضایی معرفی شدند.

وی افزود: یک قلاده روباه ماده که باردار بوده است، در درون چاه یک ساختمان نیمه کاره افتاده بوده که این افراد به جای نجات این حیوان، اقدام به آزار بی رحمانه و غیر انسانی این روباه از طریق سنگ پرانی به درون چاه، ضرب و شتم به وسیله چوب دستی و دست آخر به دار آویختن این حیوان زبان بسته کرده و آن را کشته  اند.

این مقام مسئول گفت: پرونده این افراد متخلف در دادگاه در جریان است و هنوز به مرحله صدور حکم نرسیده است.

قاسمی تاکید کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان با هر گونه حیوان آزاری به شدت برخورد کرده و متخلفان را به دست قانون خواهد سپرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در پایان از شهروندان درخواست نمود: در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفنهای ۳۳۳۴۳۵۱۳ و ۱۵۴۰ به این اداره کل اطلاع دهند.

انتهای پیام/