نیازی به حضور یقه‌سفیدها و مشاوران در خودروسازی‌ها نیست/ کارگران خطوط قرمز فراکسیون کارگری هستند
نیازی به حضور یقه‌سفیدها و مشاوران در خودروسازی‌ها نیست/ کارگران خطوط قرمز فراکسیون کارگری هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نیازی به حضور مشاوران و یقه سفیدها با هزینه‌ و حقوق‌های پرداختی بالا در خودروسازی‌ها وجود ندارد و برای کاهش هزینه تولید باید از تعداد آنها کم کرد.

به گزارش عصرتبریز، نادر قاضی‎پور در خصوص بهانه نیروی کار مازاد خودروسازان و تاثیر آن بر قیمت محصولات، اظهار داشت: نیروی کار و کارگرانی که در خودروسازی‌ها فعالیت می‌کنند به صورت سه شیفت مشغول به کار هستند و در برخی از موارد در روزهای تعطیل رسمی نیز مشغول به کار هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی کار مازاد نباید بهانه‌ای برای کارگران باشد، گفت: خودروسازان شرکت‌های زیانده و زمین‌های مازاد خود را به‌فروش برسانند و وام‌هایی که با نرخ سود ۲۸درصد دریافت کرده‌اند پرداخت، سرمایه در گردش خود را فعال و یقه سفیدان و مشاورین بی‌فایده خود را کم کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارگران خطوط قرمز فراکسیون کارگری هستند و اجازه زورگویی به کارگران داده نمی‌شود، ادامه داد: نیازی به حضور مشاوران با هزینه‌ها و حقوق‌های پرداختی بالا در خودروسازی‌ها وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه خودروسازان به جای حضور مشاوران گروه‌های آینده خود را فعال کنند، خاطرنشان کرد: اگر گروه‌های آینده فعال شود نوآوری و تکنولوژی جدید به خودروسازی‌های کشور تزریق و باعث تولید خودرو جدید با کیفیت ساخت بالا می‌شود.

انتهای پیام/