دریافت ارز دولتی برای پرداخت بدهی باشگاه‌ها به بازیکنان خارجی ناباورانه است
دریافت ارز دولتی برای پرداخت بدهی باشگاه‌ها به بازیکنان خارجی ناباورانه است

یکی از طراحان طرح تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس دریافت ارز دولتی برای پرداخت بدهی باشگاه‌ها به بازیکنان خارجی را «ناباورانه» خواند و گفت: مجلس از این موضوع چشم‌پوشی نخواهد کرد.

به گزارش عصرتبریز، محمد حسن ‎نژاد با اشاره به تقاضای برخی باشگاه‌های ورزشی برای استفاده از ارز دولتی به منظور خرید بازیکنان خارجی گفت: یکی از مضحک‌ترین و ناباورانه‌ترین خبری که در خصوص ارز دولتی منتشر شد، تلاش دو باشگاه‌ فرهنگی و ورزشی استقلال و پرسپولیس برای دریافت ارز دولتی از بانک مرکزی برای خرید بازیکنان خارجی و همچنین پرداخت بدهی به بازیکنان خارجی این دو تیم است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کجای دنیا ارزی که برای واردات کالای ضروری در نظر گرفته شده تا نیازهای مردم و کشور را تأمین کند را به باشگاه‌های ورزشی تخصیص می‌دهند تا آنها بازیکنان بی‌کیفیت خارجی را با ارز دولتی خریداری کنند؟

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس گفت: متاسفانه سازوکار تخصیص ارز دولتی توسط دولت تعیین نشده و علی‌رغم اینکه نسبت به تعیین ارز دولتی هم انتقاد وجود دارد، ولی دولت باید برای دریافت این ارز آیین نامه‌ای تدوین می‌کرد تا شرکت‌ها به جای واردات کالای اساسی، کالای لوکس و غیرضروری وارد نکنند.

یکی از طراحان طرح تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: در خصوص اخباری که درباره تلاش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای دریافت ارز دولتی از بانک مرکزی اعلام شد، به طور حساس بر این مسئله ورود خواهیم کرد و اگر وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در این خصوص ارز دولتی در اختیار این دو باشگاه قرار دهند، اقدامی خلاف قانون انجام داده و به طور قطع مجلس از این تخلف چشم پوشی نخواهد کرد و متخلفان را به مردم و قوه قضائیه معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام/