استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی، گفت: معاندان خارجی و داخلی در این شرایط به دنبال این هستند که هر خواسته صنفی را به یک مسأله امنیتی تبدیل کنند.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در آئین تجلیل از کارکنان نمونه دادگستری استان آذربایجان شرقی، از تعامل و همکاری دستگاه قضایی با مدیریت اجرایی استان قدردانی کرد و گفت: در مدت ۹ ماهی که در خدمت مردم استان هستم در سایه همکاری مسئولان دستگاه قضایی، هیچ مشکل خاصی در حوزه‌های سیاسی، امنیتی و اجتماعی نداشته‌ایم.

وی افزود: در جریان اغتشاشات دی ماه سال گذشته نیز با بصیرت و هوشیاری مردم استان و اتحاد و همدلی مسئولان بخش‌های مختلف هیچ اتفاق نگران‌کننده‌ای در استان نیفتاد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به حجم عظیم پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی، خاطرنشان کرد: متأسفانه ساختار رایج حل اختلافات که در قالب خانواده و ریش‌سفیدان و معتمدان، از گذشته در جامعه ما وجود داشت به هم خورده و همه اختلافات به سمت دادگستری هدایت می‌شود.

وی با تأکید بر مدیریت مراجعات به دستگاه قضایی در راستای کاهش آن، گفت: البته این کار مربوط به خود قوه قضائیه نیست، بلکه وظیفه دستگاه‌های فرهنگی و تربیتی است و همه این نهادها باید بر روی ارتقای سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی متمرکز شوند.

خدابخش با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی، اظهار داشت: معاندان خارجی و داخلی در این شرایط به دنبال این هستند که هر خواسته صنفی را به یک مسأله امنیتی تبدیل کنند که این کار مسئولان و تصمیم‌گیران را سخت می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر نیازمند این هستیم که در تصمیمات اجرایی، عوارض سیاسی، اجتماعی و امنیتی را لحاظ کنیم و اگر بتوانیم با هوشیاری و انسجام و تصمیم‌گیری درست با این شرایط برخورد کنیم می‌توانیم معضلات را پشت سر بگذاریم.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه پدافند اقدامات دشمن باید با تدبیر صورت گیرد، افزود: اگر نیروهای داخلی تعامل نداشته باشند و در یک راستا حرکت نکنند اهداف دشمن محقق می‌شود.

وی با قدردانی از مواضع منطقی و غرورانگیز رئیس جمهور در سفر به سوئیس، گفت: بیانیه تشکرآمیز سردار سلیمانی از آقای روحانی نشان داد که اگر همه با هم متحد باشند توطئه‌های دشمن نمی‌تواند کارساز باشد.

خدابخش با بیان اینکه اصلی‌ترین برنامه آمریکا و جریان نفاق این است که جمهوری اسلامی ایران به ۴۰ سالگی خود نرسد، گفت: باید تلاش کنیم که امسال فجر انقلاب را به کوری چشم دشمنان با عزت و افتخار برگزار کرده و نشان دهیم که ملت ایران همچنان با استقامت و وحدت در مسیر تکامل حرکت می‌کند.

انتهای پیام/