اردوغان: روز دوشنبه کابینه وزرا را معرفی می‎کنم
اردوغان: روز دوشنبه کابینه وزرا را معرفی می‎کنم

رئیس جمهور ترکیه گفت: روز دوشنبه پس از مراسم تحلیف و ادای سوگند، کابینه وزرا که در چارچوب حکم اجرایی تعیین شده اند را معرفی خواهیم کرد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مرکز حزب عدالت و توسعه در آنکارا گفت: روز دوشنبه پس از مراسم تحلیف و ادای سوگند، کابینه وزرا که در چارچوب حکم اجرایی تعیین شده اند را معرفی خواهیم کرد.

وی همچنین افرود: به لحاظ پراکندگی نمایندگان و شرایطی که کشورمان قرار دارد، به ائتلاف جمهور به همراه حزب حرکت ملی گرا ادامه خواهیم داد.

اردوغان ادامه داد: میزان مشارکت در انتخابات ترکیه بسیار بالا بود، بیست و چهارم ژوئن بار دیگر نقشه کسانی که قصد بردن ترکیه به پرتگاه را داشتند، خنثى کردیم.

وی تصریح کرد: باید اختلاف آرای اکتسابی در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهیم، ما حزبی نیستیم که تنها به موفقیت خود در انتخابات بسنده کنیم.

اردوغان گفت: اگر ما نتوانیم وارد قلب مردم شویم و اگر نگاه از بالا به پایین داشته باشیم آنها نیز به ما رای نداده و ما را کنار می گذارند، زیبایی دموکراسی نیز همین است.

وی اظهار داشت: در پی پیروزی حزب عدالت و توسعه در ترکیه تمامی مظلومان و مسلمانان جهان از آفریقا تا بالکان اشک شوق ریختند، این مسئولیت بزرگی برای ما است. قدرتمندتر از دیروز هستیم و باید این قدرت را با فروتنی تقویت کنیم.