مناطق آزاد باید از بروکراسی اداری دور شوند/ منطقه آزاد ارس الهام‌بخش توسعه است
مناطق آزاد باید از بروکراسی اداری دور شوند/ منطقه آزاد ارس الهام‌بخش توسعه است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مناطق آزاد برای ایجاد اشتغال و افزایش جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی باید از ضوابط قانونی و بروکراسی داخل کشور دور شوند.

به گزارش عصرتبریز، مجید خدابخش در سومین نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در منطقه آزاد ارس، با تاکید بر لزوم بهره مندی از مزیت های مناطق آزاد در رونق اقتصاد استانی و ملی، گفت: فعالیت ۱۱۷ واحد صنعتی در ارس موفقیت بزرگی برای استان است.

وی با بیان اینکه بیشترین فعالیت سایر مناطق آزاد در حوزه تجاری و گردشگری است، اضافه کرد: تفاوت عمده منطقه آزاد ارس با سایر مناطق، فعالیت این منطقه در حوزه های مختلف از جمله صنعت، تولید، تجارت، گردشگری و کشاورزی است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه تعطیلی واحدهای تولیدی و وابستگی کشور به خارج، هدف دشمن از تشدید تحریم هاست، اضافه کرد: هم اکنون جنگ اقتصادی به اوج رسیده است و تجار و تولید کنندگان درخط مقدم این نبرد قرار دارند.

خدابخش تاکید کرد: در این جنگ اقتصادی با محتکران و سوء استفاده کنندگان برخورد جدی خواهد شد.

وی با اشاره به طرح های جدید دولت برای اشتغال عنوان کرد: امسال با اجرای قانون کارورزی فرصت استخدام و کسب مهارت آموزی فارغ التحصیلان در واحدهای تولیدی فراهم شده است.

وی در ادامه گفت: واحدهای تولیدی با تکنولوژی مدرن و اشتغال زایی مناسب در استان در حال راه اندازی بوده و نخبگان دانشگاهی در این واحدها جذب می شوند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی برای ادامه حیات باید استانداردسازی کنند، گفت: بهره گیری از تکنولوژی نوین و استفاده از مواد اولیه ایرانی در تولید باید سرلوحه سرمایه گذاری ها باشد.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس الهام بخش توسعه است، اظهار امیدواری کرد: فضا برای بازدید میدانی دانشجویان، نخبگان، اساتید دانشگاهی و مسئولین از این منطقه آزاد فراهم شود.

انتهای پیام/